Spektakl „Kierunek Sybir” – Magna Masuria

Spektakl „Kierunek Sybir” miał już pierwszych odbiorców, byli nimi uczniowie SP 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie. Dziękujemy za miłe słowa skierowane do wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu.

Dzisiaj na spektakl zapraszamy mieszkańców Kętrzyna – godz. 18:00 – aula oddziału SP 1 w Kętrzynie, ul. Wojska Polskiego 9.

!!!WSTĘP BEZPŁATNY!!!

więcej info o spektaklu:

Spektakl powstał ponad 3 lata temu, zapoczątkowany spotkaniami młodzieży tworzącej spektakl z Kętrzyńskim Kołem Związku Sybiraków. Bardzo wartościowe były te spotkania, ponieważ opowieści otrzymaliśmy bezpośrednio od osób, które przeżyły tragizm tamtych czasów. Niełatwe wspomnienia pobudziły wyobraźnie do stworzenia scenariusza, a później na jego podstawie spektaklu pt. „Kierunek Nieznany”. Wspólnie z młodzieżą wykonaliśmy sporo pracy nad choreografią oraz kostiumami… gdyby nie wielkie zaangażowanie i poświęcenie młodzieży, by nam się nie udało. Ostatnie szlify nad spektaklem odbyły się podczas wymiany młodzieżowej w Krynicy Zdroju – gdzie dzień w dzień intensywnie pracowaliśmy nad przyszłym efektem sztuki. Premiera przed obcą publicznością w Krynicy Zdroju była wyzwaniem i obiektywną oceną całego przedsięwzięcia… Owacje na stojąco i łzy w oczach publiczności podsumowały nasz pierwszy występ. Później czas przyszedł na wystawienie sztuki w Kętrzynie, Węgorzewie, Giżycku, Mrągowie oraz Piotrkowie Trybunalskim. Często odbiorcami naszej sztuki byli Sybiracy oraz kombatanci, którzy chętnie po każdym spektaklach dzielili się swoimi wspomnieniami. Każdy spektakl był niepowtarzalny, ponieważ niósł za sobą wiele wzruszenia wśród publiczności jak i również artystów. Młodzież nasiąknęła losami zesłańców. Na zakończenie działań związanych ze spektaklem, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zorganizowaliśmy prezentację widowiska dla młodzieży olsztyńskich szkół w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Wiele emocji towarzyszyło wszystkim zaangażowanym w realizację i wystawianie spektaklu – wspaniała młodzież, zaangażowani instruktorzy oraz pomocni partnerzy. DZIĘKUJEMY!!!

Obecnie odbywają się intensywne próby nad wznowieniem spektaklu, który będzie można obejrzeć już 28 listopada b.r. w Kętrzynie pod nazwą: „KIERUNEK SYBIR”. W realizację spektaklu zaangażowana jest liczna grupa kętrzyńskiej uzdolnionej młodzieży, prowadzona przez znakomitych instruktorów z KCK: Katarzynę Rakowską, Izabelę Frąckiewicz, Jarosława Olejnika i Piotra Frąckiewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *