Dług miasta powiększył się za kadencji burmistrza Niedziółki? – Magna Masuria

Dług miasta powiększył się za kadencji burmistrza Niedziółki?

12

Burmistrz miasta Kętrzyn, Ryszard Niedziółka, chwali się w lokalnych mediach, które go bardzo mocno wspierają, że oddłuża miasto i stwierdza, że „Kętrzyn nie zbankrutuje”. Jednak w ubiegłym roku burmistrz po cichu przed opinią publiczna i bez fleszy przyjaznych mu mediów zaciągnął na miasto kredyty w wysokości prawie 9 milionów złotych.

Punkt 10 i 11 z tej listy, to kredyty wzięte za kadencji burmistrza Niedziółki, ponad 9 milionów złotych.

Saldo zadłużenia na koniec roku 2018 wynosiło prawie 32 miliony złotych, pod koniec ubiegłego roku wynosiło to 38 milionów złotych. Czy w mieście były jakieś inwestycje? Złośliwi powiedzą, że tak, a tymi inwestycjami były olbrzymie wydatki na propagandę, audyty i przegrane sprawy w sądach.

Mieszkańców Kętrzyna karmiono podczas kampanii wyborczej i przez ostatni rok koszmarnym długiem jaki zostawił poprzednik. Było to kolejne działanie propagandowe burmistrza Niedziółki i jego spółki. Znamy się na matematyce i policzymy jaki rzeczywiście był procent zadłużenia miasta. Przy budżecie miasta wynoszącym prawie 124 milionów złotych zadłużenie Kętrzyna na rok 2018 wynosiło prawie 26 %. W obecnym roku zadłużenie podskoczyło do 30%.

Niedziółka wydał więcej w rok po wyborach niż jego poprzednik w roku wyborczym. O rozrzutności obecnej władzy mówili wcześniej na sesjach radni, między innymi Zbigniew Nowak i Helena Szymkiewicz. Przykładem jest 17,5 tysiąca miesięcznie na telewizję kablową, którą kręci szwagier zastępcy burmistrza Wróbla. Duże wynagrodzenia pobierają zatrudniane osoby spoza Kętrzyna oraz obce firmy na „dziwne” analizy i raporty.

W taki sposób zamiast oszczędzania i inwestowania, pieniądze płyną szerokim strumieniem do wyznaczonych miejsc. Płacą za to zwykli mieszkańcy Kętrzyna.

12 thoughts on “Dług miasta powiększył się za kadencji burmistrza Niedziółki?

 1. i przez ten okres ani metra nowego chodnika ani metra nowej nawierzchni ulic , dosłownie nic poza oczywiście ogrodem zapachowym – tak ma się bardzo dobrze propaganda sukcesu ( tylko jakiego ? )
  pzdr

  1. Ten ogród zapachowy, który prawdopodobnie wymyślił Maciej to pokaz jak się marnuje publiczne pieniądze. Niech teraz razem z Niedziółką leżą na tych ławkach i wdychają świeże powietrze.

 2. Tylko, że te kredyty to na spłatę długów poprzednika.
  PS. jak widzę hasło „modernizacja oświetlenia ulic” w wykonaniu Krzysztofa to mi się nóż w kieszeni otwiera…

  1. Gdzie tu logika? Branie kredytu, aby spłacić poprzedni kredyt? Tak było w 2008 roku a USA i źle wyszli oni na tym, bo w tak głupi i bezsensowny sposób udzielali kredytów na spłacanie kredytów, zresztą powinien pan wiedzieć jeżeli jest pan Szeregowcem Rayanem.

   PS. Nie trzeba brać kredytów, aby z własnych zasobów spłacić należność. Trzeba wiedzieć jak się zarządza miastem. Obecny burmistrz chyba nie wie…

 3. Wiadomo było od samego początku, że będzie zadłużać miasto
  musi spłacić darczyńców i tych swoich byznesmenów

 4. A co z Warmią. Pomógł coś burmistrz? Widzę że dla nich najważniejsze jest lansowanie się w Internecie. Gdzie nowe miejsca pracy? Ile ich powstało? Jak zwykle pier…….e

 5. Czas na zmiany.
  Pogonić „Ryszarda krwawego” i ” ćwirka błazna” od wystąpień telewizyjnych.
  Do roboty a nie politykę uprawiać.
  Trzeba umieć a jak sie nie wie to sie jest pastuchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *