Pożar w Kałwągach – Magna Masuria

13 marca przed godz. 6.00 w gminie Korsze zawyły strażackie syreny. W Kałwągach stanął w ogniu budynek mieszkalny. Z żywiołem walczyło siedem zastępów straży pożarnej z dwóch powiatów.

Kętrzyńscy strażacy otrzymali o godz. 5.56 zgłoszenie od mężczyzny, że w jego domu pojawiło się duże zadymienie. – Nasze zastępy udały się na miejsce. Jednak z uwagi na sporą odległość ogień zdołał się rozprzestrzenić. Spaleniu uległ dach, który zawalił się do środka – poinformował kpt. Kamil Golon, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Mieszkający tam mężczyzna zdążył na szczęście sam opuścić budynek. Strażacy dogasili wszystkie zarzewia ognia i przeprowadzili prace rozbiórkowe.

Do działań zadysponowano pięć zastępów z powiatu kętrzyńskiego i dwa z bartoszyckiego. Ogółem w akcji brało udział 30 strażaków z JRG Kętrzyn, OSP Korsze, OSP Drogosze i OSP Sępopol.

Na miejscu pojawił się również burmistrz Korsz, który zapewnił, że poszkodowany mężczyzna nie zostanie bez pomocy. – Poszkodowanym jest pan profesor, który przez wiele lat mieszkał w Warszawie, teraz przeprowadził się tutaj i pisze książki. Posiada w domu wiele wartościowych rzeczy. Przewieziemy je i zdeponujemy w naszej świetlicy.

Sam weekend spędzi u bliskich przyjaciół, a od poniedziałku będzie przebywał w hotelu w Miejskim Ośrodku Kultury. Co będziemy mogli, to będziemy wspierać – zapewnia Ryszard Ostrowski.

W pomoc zaangażował się też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Korszach oraz sołtys Kałwąg.

źródło zdjęcia: OSP Sępopol

źródło: Gazeta w Kętrzynie

4 thoughts on “Pożar w Kałwągach

  1. To jest prawda bo ja mam pytanie coś mi się zdaje ,że ktoś już pytał na portalu Tygodnika Ketrzynskiego ,ale tam odpowiedzi nie uzyskał.
    Chodzi mi o kilka pożarów które wybuchły w Kętrzynskim Młynie.
    Kwestię powyższą poruszyla na Sesji Rady Miasta Pani Radna Helena Szymkiewicz.
    Pytanie brzmi czyja własnością jest ten obiekt oraz czy działalność tam prowadzona jest tam zgodna z przeznaczeniem .
    Pytanie żeby było jasne kieruje do Pana Burmistrza Miasta Kętrzyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *