Osobowość roku – Magna Masuria

Andrzej Michalski, od połowy 2019 prezes Kętrzyńskiego TBS, pochwalił się na swoim Faceboku nominacją w plebiscycie „Polski Times”, do tytułu osobowość roku w powiecie kętrzyńskim. W swoim regulaminie: „Organizator zastrzega, iż Plebiscyt nie jest badaniem opinii publicznej, a podane wyniki odzwierciedlają wyłącznie ilość i treść wysłanych [płatnych] przez głosujących odpowiedzi poprzez KLIK i w formacie SMS. Z uwagi na fakt, iż jeden głosujący może wysłać więcej niż jedną odpowiedź, wyniki głosowania nie muszą odzwierciedlać obiektywnego zapatrywania społecznego na kwestie, których dotyczy Plebiscyt. (…) Propozycje nominacji kandydatów mogą być też zgłaszane przez osoby trzecie…”

Andrzej Michalski dostał z Kętrzyna tylko 10 głosów.

Uzasadnieniem Michalskiego było m.in. zwycięstwo w konkursie na prezesa Towarzystwa. Naszym zdaniem, uzasadnienie było zbyt skromne:

Został on prezesem wbrew prawnym zakazom, o których szczegółowo pisaliśmy w artykule Czy Niedziółka złamał zakaz konkurencji?. Został on wybrany przez radę nadzorczą w skład, której wchodził członek rady nadzorczej konkurencyjnego(!) TBS. Ponadto córka Michalskiego jest w zarządzie spółdzielni mieszkaniowej prowadzącej działalność konkurencyjną(!) w stosunku do KTBS.

Jeszcze ciekawszym argumentem jest walka Michalskiego z solidarnością zakładową, o której pisaliśmy w artykule Likwidują zakładową „Solidarność”?. Czy Michalski zlikwiduje związki zawodowe? Czy zaprzestaną działalności, tak jak w spółdzielni mieszkaniowej, zarządzanej przez „bardzo bliskiego” znajomego jego córki, prezesa spółdzielni A. Książka?

Ile głosów zdobyłby Michalski gdyby ujawnił te dodatkowe argumenty? Co na to wszystko burmistrz Niedziółka, który dla Michalskiego powołał wszystkich członków rady nadzorczej KTBS spoza Kętrzyna, obcych, płacących podatki w innych miejscowościach? Dlaczego teraz milczy i akceptuje bezprawne działania Michalskiego – Osobliwość Kętrzyna 2019?

źródło zdjęcia: Facebook A. Michalski

17 thoughts on “Osobowość roku

 1. To chyba jakiś żart.
  A gdzie ten człowiek pracował na kierowniczym stanowisku?
  Ja pamiętam jako szewca w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej – Osiedle Łokietka.

 2. Szewc to dobry i szanowany zawod.
  Brał czynny udział w „rewolcie” przeciw PiS,wtedy gdy powstała ” Solidarna Polska „,Teraz sekuje Ikonę przemian w Europie NSZZ ” Solidarnosc „, a to już poważne naduzycie!!! tym bardziej jak się domyslam w/w.stanowisko otrzymał za poparciem P i S Komitet Powiatowy w Kętrzynie
  Jeżeli taka rekomendacja była należałoby się poważnie zastanowić nad jej wycofaniem.!?

 3. To, że pan Michalski posiada żadnych, ale to żadnych kwalifikacji merytorycznych by być prezesem KTBS to nie podlega dyskusji. Zresztą jedyną kwalifikacją dla pana Niedziółki w nominowaniu kogoś na kierownicze stanowisko to lojalność wobec niego, a nie wobec mieszkańców czy wobec misji, jaką ma do spełniania samorząd. W taki oto sposób spółki i inne stanowiska kierownicze obsadzone są tak, jak mówił jeden z radnych „po uważaniu”. To w prosty sposób będzie mścić się na wynikach i kondycji spółek czy wydziałów. Zresztą, pan burmistrz nie może obsadzać stanowisk urzędniczych ludźmi, którzy mają większą wiedzę od niego. Z takimi to on zrobił porządek wyrzucając ich ze stanowisk.

 4. A tak ogólnie, to panie redaktorze sytuacja w kraju poważna a Wy tu piszecie jakieś „pierdoly”……. zróbcie sobie kwarantannę 14 dni od takich tematów

 5. Do wpisu „Czytelnik ” w pełni się z Panem zgadzam. Ryszard były kierownik kotłowni z farela nie zatrudni mądrzejszego od siebie. I to jest jego słaba strona.

 6. Ten Pan bardziej pasowałby do kategorii „osobliwość roku” a „nie osobowość roku”. Tak przynajmniej mi się wydaje, patrząc na znaczenie tych dwóch pojęć. Przypomnę, że słownikowo przez „osobliwość” rozumie się coś, co występuje rzadko i zwraca uwagę swoją niezwykłością”. Definicja osobowości jest bardziej złożona i jednym zdaniem nie da się jej opisać. Ale potocznie przy tego rodzaju konkursach bierze się pod uwagę taki zestaw cech, osiągnięć, postaw, itd. danej osoby, które są warte do naśladowania. W tym wypadku, temu Panu chyba takich przymiotów nie można przypisać, gdyż bardziej pasują one do kategorii ; osobliwość: Zresztą Kętrzyn w ostatnim okresie może się popisać różnego rodzaju dziwactwami i to w wielu dziedzinach.

 7. Szewc został managerem?
  Ale jaja, ten kraj, to miasto, to jedna wielka tragikomedia.

 8. Musisz być wysoce Glupkowatym ,prostaczkiem,co ma Kraj w tym wypadku do rzeczy ,a jak już to nie „Ten”.
  Ty to jesteś wybitnym managerem,uważaj aby to Twoje menagerowanie się nie wykopyrtnelo .

 9. Ręce od NSZZ ” Solidarnosc,Panie Michalski proszę zabrać .
  Panie P- cy , trzymac rękę na pulsie.

 10. W głowie sie nie mieści .
  Szewc tak zaawansował wysoko to musi być za co .
  Pewnie za oświadczenie majątkowe ćwirka.

 11. Jest jeszcze jedna ciekawsza osobowość w kętrzyńskich instytucjach. Człowiek, który grozi pracownikom zwolnueniem za skożystanie z zasiłku opiekuńczego. Tak zacięcie waoczyvz epidemia

 12. A czy czasami Pani Maja Wrobel pochodzi z Zawid k/Reszka.
  Jeżeli tak to rozjasniaja się pewne kwestię.
  Gdyby ktoś znał odpowiedź to proszę udzielic jej na tym portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *