Plotki, kłamstwa i hejt! Do czego zdolni są ludzie obecnej władzy? – Magna Masuria

Plotki, kłamstwa i hejt! Do czego zdolni są ludzie obecnej władzy?

45

Działania mediów, popierających obecną władzę samorządową, bezprawnie dążą do zablokowania podpisywania kart poparcia referendum, w sprawie odwołania burmistrza Niedziółki. Przypomnijmy kilka medialnych artykułów: „Fala oszczerstw, hejtu i kłamstw! Do czego zdolni są ludzie zależni od obecnej władzy”, „Skandal! Kętrzyn nie otrzyma dofinansowania na stadion”, „Spółdzielni Pionier grozi upadłość?” oraz „Prokurator zajmie się spółdzielnią Pionier”.

To dawne artykuły z czasów, gdy obecny burmistrz Niedziółka walczył o władzę a tygodnik hejterski mu w tym pomagał. Po wygraniu wyborów Niedziółka udzielił wywiadu, w świątecznym numerze tygodnika, w sąsiedztwie tekstu: „Idą święta. Ksiądz straszy sądem…”. To był drugi tekst po przedruku: „Konflikt w parafii. Portal Onet.pl zajął się sprawą konfliktu w parafii (…)” z pewnego antykatolickiego czasopisma.

Teraz w podobny sposób atakowani są inicjatorzy referendum: „J… pisze prawdę! Szkoda tylko, że jest to g. prawda…”, „Moja odpowiedź na rewelacje J… Idę po ciebie gnoju!”. Rynsztokowy język, oszczerstwa i kłamstwa, to broń mediów opłacanych reklamami burmistrza Niedziółki. Nie będziemy wymieniać nazwisk ani tytułów mediów. Nie zasługują na to, bo ich autor nie ma zdolności honorowej. Skierowaliśmy dwie sprawy do prokuratury, następne dwie zostaną niedługo skierowane. Potem oceni to sąd.

My apelujemy. Panie burmistrzu Niedziółka, proszę zatrzymać tę kampanię nienawiści. Proszę zatrzymać ten hejt.  Niech pan odpowie na merytoryczne zarzuty. Niech pan przestanie się chować za pomawianiem i plotkowaniem o prywatnych sprawach inicjatorów referendum. Takie postępowanie wg „Erystyki, czyli sztuki prowadzenia sporów” to używanie argumentum ad personam gdzie napaść kieruje się na osobę przeciwnika, którą się traktuje obelżywie, złośliwie i gburowato.” To świadczy tylko o tym, że pańscy obrońcy nie mają argumentów, nie mają racji.

Proszę wreszcie stanąć do publicznej dyskusji na argumenty, do której już trzy razy pana wzywano na sesji rady miejskiej. Wzywano trzy razy a pan dalej milczy? Czego pan się boi? Mieszkańcy mają pełne prawo do oceny pańskich działań w referendum. Mają prawo ocenić jak pan spełnia swoje przedwyborcze obietnice.

źródło zdjęcia: Facebook Hejtstop

45 thoughts on “Plotki, kłamstwa i hejt! Do czego zdolni są ludzie obecnej władzy?

 1. Panie redaktorze kogo pan wzywasz do debaty. Rysiek i tak wystawi Macieja.
  Bo jak sam będzie udzielał odpowiedzi co wątpię to ja na pewnie nie zrozumie nikt z mieszkańców.

  1. Co jest żenującego w tym, że Niedziółka nie umie liczyć?
   Czy to wstyd o tym pisać, że burmistrz ma kłopoty z działaniami matematycznymi na poziomie szkoły podstawowej?

   Tu jest pisana prawda, na którą Niedziółka nie odpowiada.

 2. Żenujące jest to że prawda boli. A Roberta to już każdy zna, jak potrafi manipulować opinią publiczną i jaki to ma wpływ. Nie jestem zwolenniczką żadnej że stron. Pana Kacpra nie znam. Druga osobę znam i wiem jaki to podły człek. Wielu moim znajomym wyrządzil wiele zła. A tak że ktoś jest zatrudniony tu i tam. To prawda. Znam to środowisko. Więc dlaczego ktoś płacze skoro to prawda. Niech się skończy to, że klany rodzinne są zatrudnione wszędzie. Potrzebujemy specjalistów a nie tego, że zwykły pracownik będzie za nich zapie… ł tak jak to ma miejsce. A jak zwykle laury zbiorą Ci co nie trzeba. Pisać prawdę. Dość kłamstwa. Dość hejtu i wyzwisk typu skurwiel. Ja po prostu jak czytałam ta stronę pseudoredaktora to oniemiałam. Komentarze moich przyjaciół usuwa. Oczywiście bez wyzwysik i takich tam. A tam. Mdli mnie. Na tej stronie nigdy przenigdy tego nie zauważyłam. Panie redaktorze proszę się nie dać

 3. Redaktor Tygodnika pisze komentarze z różnych kont, ale większość ludzi już to rozszyfrowała: Kruk, Podróżny, Rast, Maria J i jeszcze inne. Niby chce brzmieć inaczej a wychodzi na to samo, kiepskie aktorstwo, kiepski gracz. Cóż, grunt pod nogami się pali, to staje chłop na głowie co robić, żeby się przy korytku utrzymać. Wyobraźcie sobie taką sytuację: ludzie w referendum decydują, że Ryszard N ma odejść (lub Ryszard N sam podejmuje decyzję, żeby odejść). Maciej ucieka tam, gdzie inne stanowisko dostanie (tutaj już chyba wszyscy mają go dosyć, łącznie z Radą). Władzę przejmują ci niezwiązani (a raczej nie uwikłani) z redaktorem. To byłby dla niego koniec zarabiania na Kętrzynie, a tym samym: hejtowania, mącenia, knucia, wspierania chorego układu. W sumie to trzymamy kciuki, ja i znajomi za taki obrót sprawy. To nastąpi wcześniej czy później.

 4. Panie Kacprze. Proszę trzymać tak dalej. Dzięki temu portalowi wielu mieszkańców ma okazję dowiedzieć się, że w życiu są nie tylko sukcesy, ale i porażki. Pisać należy prawdę, a przed napisaniem sprawdzać fakty i wówczas nie bać się pogróżek o skierowanie sprawy do prokuratury lub sądu. Prawdy nie trzeba bronić, bo prawda sama się obroni. Pozdrawiam

 5. Tak to prawda po zmianach w mieście Ketrzyn , urwie się koryto dla Majchra.
  W końcu za długi i uchylanie sie od spłaty, może otrzyma „zasłużone wynagrodzenie” w Zakładzie Karnym.

 6. Staraj się nie zastępować Sądu.
  Ale że jest to prymitywny zarozumialec,który reprezentuje co najwyżej dostateczny poziom intelektualny to prawda.

 7. Z tym korytem to prawda.
  Natomiast pewnych odkryć dokonał”Majcher ” co się tyczy Gminy Barciany oraz Miasta Kętrzyn i pp.Kozyry i Hecmana na stanowisku Wójta, Burmistrz nie ma.

  .

  1. Odkrył? On często nawet je sam tworzył. Niechęć, jaką żywił do wymienionych ludzi, zaślepia go do tego stopnia, że wypromował ludzi bez osiągnięć i planów na rozwój Gminy Barciany i Miasta Kętrzyn.

   1. Panie Janie ma Pan rację, wiem to na przykładzie Barcian, ale działał z zemsty i myśląc o własnym interesie. To jest mały nikczemny człowieczek, a najdziwniejsze, że udaje mu się to pseudo pisanie już tyle lat. Początkowo były chyba Korsze, gdzie atakował przewodniczącego w poprzedniej kadencji, ale teraz jest wszystko poukładane i teraz przewodniczący rady miasta Korsz chodzi pod rękę z burmistrzem. Ten zadufany w sobie „mały” człowiek nazywający się dziennikarzem zdobył kolejne przyczółki: gmina wiejska Kętrzyn już w poprzedniej i obecnej kadencji, ale Barciany i miasto Kętrzyn dopełniły tego wszystkiego. Jest to jego „sukces” i nic by nie było w tym złego gdyby to było rzetelne dziennikarstwo. Tyle tu się pisze o podatkach (bardzo wysokich szczególnie w Barcianach ok. 25%), o kontrowersyjnej sesji w styczniu w Barcianach, gdzie radca prawny wprowadził w błąd radę gminy z przewodniczącą na czele, a pan redaktor z TK ani słowa o tym. Szykuje się kolejna wielka podwyżka za śmieci, a on o tym ani słowa. Projekty uchwał są na stronie Barcian nie trzeba dużo wysiłku, wystarczy tam tylko zajrzeć. Zwykle dziennikarze patrzą na ręce władzy a on ….. znajduje się tam gdzie np. wójt pod szpitalem i robi spektakl, wykorzystując sytuację w kraju i grając na emocjach. Przecież nikt nie neguje wsparcia dla szpitali, dla całej służby zdrowia, tylko miejmy umiar i takt. Właśnie teraz powinniśmy działać poza podziałami.

 8. Ktoś kiedyś powiedział: „Raz zdobytej władzy nie oddamy”. To jest chyba aktualne do dzisiaj. Co ich (władzę) tak determinuje? Oczywiście pieniądze. Będąc już przy korycie sobie nie żałują. Zawsze znajdzie się jakaś grupa radnych (swoich), która zaproponuje maksymalne wynagrodzenie dla burmistrza lub wójta. Przykład gmina Barciany. Gmina maleńka, chyba coś koło 6 tyś. mieszkańców. W niektórych gminach sołectwa są większe. A wynagrodzenie wójta? proszę bardzo. Aż nie chce się wierzyć, że tam na administrację publiczną wydaje się prawie 4 mln. zł. w tym na sam urząd gminy 2 440000.zł. To oczywiście wiąże się z podnoszeniem podatków i innych opłat. A co na to mieszkańcy? miasta czy gminy? Potrzebna jest iskra powodująca wybuch. Wybuch niezadowolenia oczywiście.

 9. Mieszkańcy gminy Barciany są w szoku! Po najwyższej podwyżce podatków (ok. 25%),
  szykuje się kolejna aż 80% za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Gmina mlekiem i miodem płynąca tylko kosztem mieszkańców. To tutaj potrzeba referendum.

 10. Ja nie nie wiem czy to społeczność Gminy Barciany udźwignie.
  Mamy na chwilę obecną 15 zł,jakby po podwyżce było 20 zł i ani grosza wyżej inaczej to jakaś aberacja nie do przyjęcia!!!
  Dla jasności pisze o odbiorze śmieci .A to co wynika z obliczeń wynikałoby 28 zł NIE to zgroza na sądzę aby Rada Gminy to przegłosowali.
  A może poszukać innego odbiorcy odpadów niż Barcianska SPOLKA.

  1. Masz 15 za śmieci bez bio. Znaczy masz kompostownik? I wyrzucasz do niego wszystkie śmieci bio. Obierki z wczorajszych ziemniaków tez tam są? Nie wydaje mi się.

  2. No to żeby nie było ze śmieci będą kosztowały 35. Tu gmina ma kontrole, a jak kto inny będzie odbierał to niekoniecznie. Żebyście potem nie płakali.

 11. To ile ta nasza wójcina zarabia? Może ktoś wie? Moja emerytura po podwyżce wynosi 1650 zł. Może wójcina ma dwa razy tyle?

   1. Chcecie bajki? Oto bajka: wynagrodzenie zasadnicze – 4750 zł, dodatek funkcyjny – 1900 zl, dodatek specjalny 2640 zł. do tego odpowiedni procent za wysługę lat czyli maksymalnie wyjdzie ogółem 10 180 zł. Jaka szkoda, że to już maksymalne stawki. Po roku pracy należy się więcej.

 12. To znacznie więcej niż Pani powyżej policzyla.
  Ja bym nie liczył rok mniej czy więcej.
  Wójt wybraliśmy w wolnych wyborach liczba głosów jak się nie mylę 1592.
  Drugi na liście nie chce sięgać do źródeł, ale ok790 głosów.
  Suweren zdecydował ( inaczej władza najwyższa w Państwie demokratycznym )że WOJTEM w Gminie Barciany została Pani Marta Kaminska.
  Moim zdaniem dyskusja,która jest prowadzona czy Wójt powinna mieć takie czy inne uposażenie może być prowadzona ,ale poza tym że czasami jest złośliwa nie wiele wnosi.
  Dlaczego bo tak postanowiła Rada Gminy czyli organ uchwalodawczy ,która zresztą w tym samym terminie co Wójta wybrał nie kto inny jak suweren.
  Na koniec chciałbym podkreślić,że Wójta,Burmistrza ,Prezydenta mamy w Gminie Miescie jednego . Teraz naprawdę już kończąc pragnę jeszcze
  dodc iż jeden z politykow powiedział: Jesteś tak Wielki jak sprawa której sluzysz ,a Ci ludzie służą Wielkiej sprawie czyli naszej
  Małej Ojczyźnie.
  Dlatego niech uposażenia tych ludzi mówiąc lkonicznie będą godziwe.

  1. Wielkie słowa: Ojczyzna (mała), suweren, państwo demokratyczne, wielka sprawa. Nie ulega wątpliwości, że pani Kamińska została wybrana głosami wyborców naszej gminy. Pytanie na ile zadziałała dezinformacja prowadzona przez jeden z mediów a na ile wyborcy mieli już dość pana Kozyry. O panu Kozyrze byliśmy bombardowani przez wiele miesięcy przed wyborami. Co do pani Kamińskiej do dzisiaj nie wiemy prawie nic: Jakie ma wykształcenie, jaki zawód wykonywała, czego dokonała, jaka jest jej rodzina. Tak działa propaganda, której pan Kozyra zupełnie zaniechał. Co do wynagrodzenia to jest ono zdecydowanie za wysokie po roku pracy. Na razie niczego nie dokonała. Śmiem twierdzić, że gmina funkcjonowałaby dokładnie tak samo w ogóle bez wójta mając na uwadze doświadczonych pracowników: (pani sekretarz, pan Wrona, pan Łotys i jeszcze kilku innych). Zasługą pani Kamińskiej jest to, że im nie przeszkadza. Pytanie co należy rozumieć przez „godziwe wynagrodzenie”. Moim zdaniem po to ustawodawca stworzył pewną rozpiętość (takie widełki) aby dopasować wynagrodzenie do sytuacji np. liczby mieszkańców gminy jej wielkości itd. Co może powiedzieć wójt gminy posiadającej dziesięć razy większą liczbę ludności? Co mają powiedzieć pracownicy np. spółki gminnej, którym wynagrodzenie ustanowiono przeważnie w dolnej części widełek. Oni nie zasługują na „godziwe wynagrodzenie? Takie nasuwają się pytania.

   1. Sekretarz, Wrona i Łotys – to tylko doświadczenie?. Bez nich spokojnie Gmina da sobie radę.

     1. Skoro oni są tacy dobrzy, to dlaczego tak trąbicie, że nic się nie zmieniło. Jak dobrze pamiętam, niektóre z tych nazwisk, często były wskazywane do wymiany. To o co tu chodzi?

     2. Jak mawiał klasyk, gmina nie ma krat więc niech próbują odejść. Kto za nimi płakać będzie?

   2. Słucham??? No nie, lepszych nazwisk nie mogłeś wymienić! A możesz podać efekty pracy wymienionych osób?

  2. Za godziwą pensją powinno iść godziwe zachowanie. Oczywiście, że:”suweren zdecydował”, tylko, czy nie można zmienić zdania, obserwując nieprzemyślane, często nieetyczne postępowanie Pani Wójt. Skoro została wybrana musi reprezentować WSZYSTKICH mieszkańców Gminy Barciany, nie może podejmować nieprzemyślanych decyzji, „bawić się władzą”, ludzie to nie lalki.Chcę w końcu zobaczyć konkretne działania służące jakości i poprawie życia „naszej Małej Ojczyzny”-(cyt. Wybory 2018). I dosyć już trywialnego promowania przez Tygodnik kętrzyński- każda bzdurka i już pierwsza strona. Niestety, obecnie zauważa się, że czekanie na rządy mądrych ludzi jest czekaniem na jednorożca.

   1. Jak nie widzisz zmian których dokonała wójt do tej pory to ślepy i głuchy jesteś! Czego wymagasz ?Gdzie byłeś jak Kozyra z roku na rok coraz bardziej zadłużał gminę?!Ma dodrukować pieniądze żeby złotem Was obsypać ? O jakim nieetycznym zachowaniu pani Wójt piszesz?! Dlaczego nie piszesz o „etycznym” zachowaniu Pani dwojga imion i nazwisk? Gdzie jest deklarowana współpraca radnych z wójtowa ? Ziejecie ogniem i plujecie jadem z zazdrości i zawiści! To jest podle !

    1. Nie widzę dobrych zmian, nie jestem ani ślepy ani głuchy. Wymagam jakości i przejrzystości i mądrych posunięć świadczących o przemyślanych decyzjach. Widzę niedouczoną prostą dziewoję, której się wydaje, że wszystko już umie i wszystko już wie. Zero jakości. Nie rozumiem, skąd ta agresja, masz prawo mieć inne zdanie i tyle.

    2. Pozwolę odnieść się do „także mieszkańca” oraz „podli ludzie”. Zaznaczam, że już nie mieszkam w gminie Barciany od paru lat, ale mam rodzinę i jestem tam bardzo często. Moje spojrzenie jest trochę z perspektywy. Znam wielu radnych i mieszkańców gminy z racji mojego długiego pobytu. Nie chcę oceniać poprzedników obecnej wójt, chociaż mam swoje zdanie. Każdy wyborca może oczywiście zmienić zdanie i ma do tego prawo i nie można się na to gniewać. Nie sposób nie zauważyć, że rzeczywiście jest się wójtem całej gminy. Jedyny mój komentarz do wszystkich wójtów łącznie z obecną to, że Barciany nie miały szczęścia do dobrych gospodarzy.
     W większości zgadzam się więc z „także mieszkańcem”, który punktuje panią Kamińską bardzo trafnie. Z kolei pisząca lub piszący „podli ludzie” jest wręcz fanatyczką obecnej wójt. Prawda, że Kozyra zadłużył gminę, ale też najdłużej rządził i z racji tej w gminie coś jednak zrobiono. Nigdy nie krytykowałem kogoś tylko dla samej krytyki. Jak coś zrobione zostało dobrze, to i chwała za to, a jak źle to trudno to oceniać pozytywnie. Pani/pan tak broniąca/y obecną wójt nie mając argumentów atakuje chyba przewodniczącą, ale chyba nic nie jest jeszcze przesądzone i to nie jest argument na obronę pani Kamińskiej. Bo nikt nie każe drukować pieniędzy i obsypywać mieszkańców złotem. Wystarczy zaproponować rozsądne podatki (dochody) i mądrze wydawać pieniądze właśnie z tych podatków. A jak jest, to już tu wielu pisało – podatki chyba wzrosły o 25%, a to jeszcze nie wszystko, bo za śmieci jak słyszałem ma być wzrost o 80%. Co do współpracy radnych z wójtową, to może należy zmienić kolejność współpracy wójtowej z radnymi.
     Mówienie o ziejeniu ogniem, pluciu jadem z zazdrości, zawiści i podłości jest co najmniej przesadą.
     Pani Kamińska jest bardzo niedoświadczonym samorządowcem, musi wiele się uczyć i emocje nic jej w tym nie pomogą, a wręcz mogą powodować agresję i nie trafione decyzje.

 13. Czy Pani księgowa na emeryturze zawsze tak stanowczo i jasno przedstawiała i artykułowala swoje stanowisko !?

 14. To nie jest zarzut Szanowna Pani.
  Bo jeżeli chodzi o podatki to na ten rok ani Wójt (projektodawca uchwaly), ani Rada Gminy(która podjela uchwale) nie są bez WINY ok.25% podwyżka podatku to zgroza.
  Ale to przyslowiowa musztarda po obiedzie !?
  Natomiast co się dotyczy odpadów to jesteśmy przed moim zdaniem aberacyjna podwyżka.
  Tu zwracam się z prośbą nie wiem apelem do Rady zatrzymajcie Państwo to szaleństwo bo inaczej tego nazwać nie można 80% podwyżki za odbiór odpadów!?
  Ostatecznie jaka będzie podwyżka a co za tym idzie kolejne obciążenie mieszkańców ,zależy nie od Wójt nie od Prezesa gminnej Spolki(100% udziału Gminy),ale od was Szanowni Panstwo !
  To jest odpowiedzialność Rady Gminy bo Ona stanowi prawo miejscowe w tym zakresie.

 15. Jak to nie nastapily zmiany w Gminie Barciany?
  Spółka ZGK Pana Jacka Sapele zamienił Pan Roman Świtaj.
  G O K Panią Iwonę Turko zmieniła Pani Maja Wróbel. W GOPS
  Panią Marię Pyrcz zmienił Pawel Hoszkiewicz.
  Na stanowisku Skarbnika Panią
  Iwonę Bepierszcz zmieniła Pani Magda Świercz to są kluczowe są też inne zmiany kadrowe .
  Pomimo wspominania iż Pani Wójt nie ma doświadczenia samorządowego nastąpiło wiele pozytywnych zmian.
  Pewnie że nie ustrzezono się błędów
  ale Kto ich nie popełnia !?

  1. Przeprowadzone zmiany oceniam w miarę pozytywnie. W spółce ZGK kolejna zmiana – Sapela w ostatnim okresie odszedł na własne żądanie.

 16. Z wieloma postami nie można polemizować ani ich podważać,bo są najzwyczajniej prawdziwe .
  Dlatego Pani Kamińska niech przynajmniej się zastanowi i przemysli ,bo 1,5 roku to dobry czas aby to zrobić.
  Natomiast co do oceny proponuje poczekać dac trochę więcej czasu .
  Nie mówić o doświadczeniu,bądź jego braku ,bo kto z nas je miał jak zaczynał
  Swoją działalność samorządową.
  Aczkolwiek zwazywszy to wszystko jeszcze raz co zostalo napisane ,bądźmy czujni jako społeczność i monitorujmy działalność Wójt jak i Rady.
  Demokracja daje nam wiele możliwości i mechanizmów podczas trwania kadecji do dokonania weryfikacji Organów Gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *