Dobra praca w sołectwie Winda – Magna Masuria

W niedziele przejeżdżałem przez Windę, niewielką miejscowość słynącą ze zorganizowanej społeczności. Chyba jedyna miejscowość w całym Powiecie Kętrzyńskim, która jest tak uporządkowana, czysta i ładna dla oczu. Piszę to, aby wystawić laurkę mieszkańcom Windy, którzy są zaangażowani w dbanie o swoje.

Na pierwszy rzut oka widać piękny kwiatowy napis WINDA, drewniane donice kwietne przy przystanku autobusowym, czy ustawienie pociągu kwietnego wzdłuż drogi. Również krzyż, nieodłączny element polskiej wsi został w pewien sposób ubogacony i odświeżony nowymi kwiatami. Widać włożoną w to pracę, ale również serce.

Z tego miejsca, chciałbym podziękować mieszkańcom Windy, za dbanie o swoje i dawanie przykładu innym, że można zrobić coś dobrego dla swojej malej ojczyzny.  

6 thoughts on “Dobra praca w sołectwie Winda

  1. Proszę Panie Redaktorze zobaczyć jak wygląda miejscowość Solanka gm.Srokowo ?
    Zadbana , wspaniałe witacze, miejsce odpoczynku dla osób korzystających z ścieżek rowerowych.

    1. Solanka Przepiękna. 😁 Jestem. Sołtysem Windy i właśnie z solanki biorę przykład. Brawo 👏 💕

  2. Nasza Agata z Solanki to ma pomysły nawet Wójt jest zachwycony chociaż nie jest nasz tylko kętrzyniak.

  3. To prawda. Prawie codziennie kiedy wracam z pracy widać mieszkańców Windy działających ” w czynie społecznym” Ogromne zaangażowanie tej społeczności 😁. Uważam, że warto opisać również co się dzieje w Drogoszach i Solance. Te sołectwa również zasługują na brawa 👏

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *