Starostwo odpowiada gdzie ta klasa sportowa! – Magna Masuria

Starostwo odpowiada gdzie ta klasa sportowa!

2

źródło: Facebook/Michał Kochanowski

Po publikacji artykułu związanego z klasą sportową, która miała powstać w Powiatowym Centrum Edukacji w Kętrzynie otrzymaliśmy w końcu odpowiedź ze Starostwa Powiatowego w Kętrzynie. Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski w treści pisma wyjaśnia, że Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie promuje i prowadzi nabór na nowy kierunek jakim jest klasa sportowa. Jednak w dalszej części pisma dowiadujemy się, ze w ubiegłym roku nie było wystarczającej liczby kandydatów, a w tym roku rekrutacja jeszcze nie została ostatecznie zakończona.

Przypomnijmy, że w sąsiednim Giżycku powstała klasa Mistrzostwa Sportowego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku. Klasa stawia nacisk na wychowanie sportowe pod kierunkiem piłki nożnej dla chłopców oraz piłki ręcznej dla dziewcząt. Szesnaście godzin wychowania fizycznego w tygodniu, rozszerzone zajęcia z biologii oraz języka angielskiego. Obowiązkowy dodatkowy język obcy, do wyboru język niemiecki, rosyjski lub hiszpański. Szkolenia pod okiem trenerów Mamr Giżycko oraz Towarzystwa Sportowego. Kandydaci w trakcie rekrutacji będą musieli przejść test sprawnościowy. Jest to pierwsza tego rodzaju oddział sportowy na Warmii i Mazurach w pełni finansowany ze środków Powiatu Giżyckiego.

Klasa Mistrzostwa Sportowego była mocno promowana zarówno przez giżyckie kluby sportowe w Giżycku, II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, ale również przez Starostwo Powiatowe w Giżycku. Może warto zatem brać przykład od sąsiadów i zrobić to samo w Kętrzynie?

2 thoughts on “Starostwo odpowiada gdzie ta klasa sportowa!

  1. … w Giżycku mają kryte lodowisko, w Giżycku mają kryty basen… na bazie takiego zaplecza można utworzyć kasę z dowolną specjalizacją. O ile pamiętam, bo moje dziecko ukończyło tą szkołę jakiś czas temu, to w SP5 była klasa sportowa – dziewczęta świetnie grały w piłkę ręczną a dla równowagi były fajne zajęcia z piłki nożnej… o ile pamiętam też, to w SP1 albo 4 były świetne drużyny siatkówki – SOS – z niezłymi wynikami… W Mrągowie była/jest klasa sportowa o kierunku żeglarskim.
    Podsumowując – jeżeli rządy burmistrza nie zakończyły działalność powyższych klas, to generalnie mamy podstawy, żeby klasy sportowe powstawały…

  2. A Ja bym na miejscu Pana Redaktora zapytał starostę ilu było chętnych do tej klasy sportowej w zeszłym roku A ilu jest chętnych na dzień dzisiejszy. Łatwo manipulować mówiąc że nie było chętnych i tyle. A jaka jest prawda. Pan starosta już dał się dobrze poznać społeczeństwu ze swoich wybujałych fantazji i dywagacji. Nie mówiąc o obietnicach wyborczych. Społeczeństwo zaczęło mówić sprawdzam i zobaczymy ile jeszcze wyjdzie niezrealizowanych obietnic wyborczych. Elektorat powinien i widzę że zaczął pytać na takich portalach władzę o ich dokonania i słusznie. Pokażmy władzy że ona jest dla nas A nie my dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *