SZPITAL COVIDOWY W KĘTRZYNIE WRACA? – Magna Masuria

SZPITAL COVIDOWY W KĘTRZYNIE WRACA?

12

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że od 15 sierpnia bieżącego roku kętrzyński szpital ponownie ma się przekształcić w placówkę szpitala covidowego, który będzie przyjmował wyłącznie pacjentów zakażonych wirusem SARS-COV-2 i jego mutacjami. Prawdopodobnie jest to pokłosie po zamknięciu Oddziału Chorób Wewnętrznych, o czym informowaliśmy państwa wcześniej.

Dlaczego ma na nowo powstać szpital covidowy? Nie patrząc na straszenie społeczeństwa czwartą falą koronawirusa taki zabieg może poprawić finanse kętrzyńskiego szpitala, który boryka się z problemami pieniężnymi. Nie widać również efektywności działań obecnego dyrektora, a zamknięciem zagrożone są kolejne szpitalne oddziały.

Do sprawy wrócimy wkrótce.

12 thoughts on “SZPITAL COVIDOWY W KĘTRZYNIE WRACA?

 1. Chciałbym przypomnieć wszystkim, że pisałem już o tym aby sprowadzić na powiat kętrzyński mobilny tzw „szczepkowóz”. Pozwoliłoby to zwiększyć ilość zaszczepionych osób mieszkających na wsi i tym samym zmniejszyłaby się populacja ludzi niezaszczepionych. Dlaczego starosta wzorem innych powiatów wraz z dyrektorem szpitala nie zorganizują takiego obwoźnego autobusu. Uniknęlibyśmy ewentualnej pandemii. Myślę, że obaj panowie zostali postawieni na te stanowiska między innymi dlatego by chronić nasze społeczeństwo od różnego rodzaju zagrożeń.

  1. Jak ktoś chciał się zaszczepić to już to zrobił. Reszta albo nie chce, albo szuka usprawnienia dla siebie, że niby nie ma warunków.
   Najlepszym sposobem byłoby ogłoszenie, że brakuje szczepionek i są tylko dla uprzywilejowanych 😉

 2. A niby po co na dzień dzisiejszy?
  Po 3 osoby dziennie zarażone w całym województwie (dodatnie – nie znaczy, że wymagają hospitalizacji)

 3. Jak byłby bus do szczepień to i więcej ludzi by się zaszczepiło i nie byłoby potrzeby „być może” otwierania szpitala covidowego. Co ważniejsze – zapobieganie i reagowanie , czy odbudowa ze zgliszcz. A koszty nieporównywalne. Panie Starosto niech Pan zapobiega i reaguje, przecież jest Pan od tego.

 4. STAROSTO – gdzie Pan jest, gdzie są pańskie służby. czy potrzebna jest obywatelska kontrola i dowiedzenie, że w szpitalu się źle dzieje ?. Dzisiaj zadzwoniła do mnie koleżanka z informacją, że prawdopodobnie w pokojach szpitalnych kiedy szpital był covidowy brak było ciepłej wody w kranach, a w wc były pourywane spłuczki i nie było jak spuścić wodę, oraz był brak w niektórych łazienkach całkowicie wody, lub umywalki były zapchane. Czy w związku z tym ponowne otworzenie szpitala covidowego doprowadzi do tego samego ?. Jeśli to prawda, to zakrawa na bardzo wielkie zaniedbania ze strony dyrekcji. Następna sprawa jest jeszcze ciekawsza i „świeża” o ile jest prawdziwa ?. Czy to prawda że w budynku rehabilitacji ze względu na brak personelu (rehabilitantów, którzy są wysyłani na oddziały do innych prac ) osoby rehabilitowane same prowadzą zajęcia w grupach, nie mając do tego żadnych uprawnień ?. Natomiast jeżeli taka rehabilitacja nie zostanie wykonana to pacjenci tracą zabieg. A kto będzie odpowiadał jak się komuś coś stanie?. Myślę, że ktoś się powinien tym zainteresować i sprawdzić a wtedy winne „polecieć głowy” ?.

 5. Dlaczego wy piszecie takie bzdury? Tekst pełen niedopowiedzeń a komentarze to chyba osoby, które nigdy nie korzystały z usług szpitala, a najprawdopodobniej, byli pracownicy, którzy musieli odejść bo się do niczego nie nadawali. Pacjenci mający kontakt ze szpitalem chwalą sobie warunki i personel (pielęgniarki, lekarze). Lekarze i pielęgniarki są super a chwilowe zawirowania mają miejsce w 99% szpitali. Przez ostatnie lata wiele zmian na plus.

  1. Hmmm, to chyba piszemy o różnych szpitalach.
   Kętrzyński to już tylko cień prawdziwego szpitala…

   1. Do Pani PEREla. Jeżeli zapchane zlewy i pozrywane stłuczki są zawirowaniami to nie da się tego w żaden sposób obronić. Oj Panie Starosto coraz więcej syfu z tego szpitala wychodzi a Pan dyrektor bierze niezłą kasę za co ?.

 6. Daje się zauważyć , że Pan starosta lubi wykorzystywać okazję do promowania siebie. W sobotę „przykleił się” wręcz do Pana Olszewskiego wójta Srokowa, który zorganizował u siebie dzień szczepień przeciw covid 19. A gdzie inwencja własna Panie Starosto. Lubi się Pan „ślizgać” na innych. Weź Pan coś wymyśl od siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *