DZIELNICOWI W CZASIE WOLNYM ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO MĘŻCZYZNĘ – Magna Masuria

DZIELNICOWI W CZASIE WOLNYM ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO MĘŻCZYZNĘ

0

Nieoczekiwany obrót przybrała wyprawa dzielnicowych z reszelskiego komisariatu na stok narciarski w czasie wolnym od służby. Policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał osobie będącej w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Nie mylili się. 32-letni mężczyzna poszukiwany był przez sąd do odbycia kary 232 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Pamięcią wręcz fotograficzną wykazali się dzielnicowi z Komisariatu Policji w Reszlu, którzy w czwartek (30.12.2021r.) około godz. 14:30 jadąc wspólnie po służbie, w miejscowości Pilec w gminie Reszel zwrócili uwagę na idącego mężczyznę, który rysopisem odpowiadał jednemu z poszukiwanych. Policjanci po tym jak zatrzymali pojazd i poinformowali, że są funkcjonariuszami, mężczyzna próbował się oddalić i zaczął uciekać. Po chwili został ujęty. O całej sytuacji został powiadomiony dyżurny kętrzyńskich policjantów, który we wskazane miejsce wysłał policyjny patrol. 

Po wylegitymowaniu 32-latka potwierdzono, że jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie oraz Sąd Rejonowy w Mrągowie za popełnione w przeszłości przestępstwo i wykroczenia. Teraz mężczyzna spędzi za kratkami łącznie 232 dni w tym między innymi za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

To kolejny przykład, gdzie czujność i prawidłowa reakcja policjanta spędzającego czas wolny poza służbą, przyczyniła się do zatrzymania osoby będącej w zainteresowaniu organów ścigania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *