Europoseł Janina Ochojska w Kętrzynie – Magna Masuria

Europoseł Janina Ochojska w Kętrzynie

0

Posłanka do Parlamentu Europejskiego pani Janina Ochojska w dniu wczorajszym (31-08) była w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców znajdującym się na terenie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie o czym wspomniano w wieczornym wydaniu „Fakty po Faktach” na antenie TVN24.

Byłam w ośrodku dla uchodźców w Kętrzynie, do którego przewożone są osoby, które uniknęły pushbacku, osoby poszukujące azylu w Polsce. Warunki są generalnie dobre, ale niestety ten Ośrodek jak i wiele innych nie są przygotowane na zimę ani na ilości uchodźców, których możemy się spodziewać w następnych tygodniach i miesiącach. Brak jest również informacji odnośnie procedur oraz praw, jakie przysługują przebywającym tutaj rodzinom – komentuje europoseł Janina Ochojska – z blisko 400 osób, 150 to dzieci, a 90 to dzieci w wieku szkolnym. Oni, jak i ich rodzice zamknięci są pod drutem kolczastym jak w więzieniu. Pytają mnie „Dlaczego jesteśmy w więzieniu, przecież nic nie zrobiliśmy…” Co mam im odpowiedzieć? Że w oczach polskiego rządu są nielegalnymi, niebezpiecznymi terrorystami nasłanymi przez Łukaszenkę? System musi się zmienić!

Przypomnijmy, że w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie przebywa obecnie 320 obcokrajowców z czego większość stanowią obywatele Iraku i Afganistanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *