MIAŁ COFNIĘTE UPRAWNIENIA I BYŁ PIJANY. MIMO TO ZDECYDOWAŁ SIĘ NA JAZDĘ – Magna Masuria

MIAŁ COFNIĘTE UPRAWNIENIA I BYŁ PIJANY. MIMO TO ZDECYDOWAŁ SIĘ NA JAZDĘ

0

31-letni mieszkaniec gminy Korsze pomimo wypitego alkoholu i cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów postanowił wsiąść do samochodu i wyjechać nim na drogę, trafił w ręce kętrzyńskich policjantów prewencji. Mężczyzna za swoje zachowanie może trafić do więzienia na 2 lata.

W środę (01.09.2021) kilka minut po 15:00 funkcjonariusze z kętrzyńskiej „patrolówki” zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego, który wsiadł za kierownicę swojego pojazdu, choć bezwzględnie nie powinien tego robić.

Funkcjonariusze prewencji na ul. Wojska Polskiego w Kętrzynie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Benz na bartoszyckich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli i sprawdzania stanu trzeźwości 31-letniego mieszkańca gminy Korsze policjanci stwierdzili, że kierujący jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, nie tylko ze względu na stan trzeźwości ale również dlatego, że jego uprawnienia zostały już wcześniej cofnięte.  31-latek za jazdę na podwójnym gazie, a także pomimo wydanej decyzji administracyjnej odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że kierowca, który ma cofnięte uprawnienia lub wydany przez sąd zakaz kierowania pojazdami, siadając za kierownicę popełnia przestępstwo. Nie jest to bowiem wykroczenie, ale dużo poważniejszy czyn, za który grozi kara pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *