FELIETON: Nowy kętrzyński ład według Niedziółki – Magna Masuria

FELIETON: Nowy kętrzyński ład według Niedziółki

46

Podczas ostatniej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie doszło do wielkich zmian na stanowisku Przewodniczącego Rady oraz Wiceprzewodniczących Rady. O odwołaniu Rafała Rypiny mówiliśmy od dłuższego czasu. Wskazywaliśmy na spotkania pomiędzy „opozycją”, a burmistrzem w Urzędzie Miejskich w Kętrzynie oraz o wielu kuluarowych rozmowach, które dotyczyły wyżej wspomnianych zmian. Efekt jest taki, że do koryta dopchali się członkowie Kętrzyna 2000 i Platformy Obywatelskiej wysadzając przy tym ze stołków PiS.

Teraz w Radzie Miasta Kętrzyn mamy szeroką koalicję członków Platformy Obywatelskiej (radni: Krystian Abramowicz, Andrzej Niedźwiedzki) – Kętrzyn 2000 (radni: Dariusz Duczek, Zenon Buraczek, Ryszard Szymański, Jerzy Baranowski) – Aktywny Samorząd (radni: Daniel Sapiński, Zofia Waszkiewicz, Marzena Gajek, Marian Toruński) oraz ex-PiS (radna Alicja Biała). Większość tych radnych jest w jakiś sposób powiązana z obecnymi włodarzami poprzez zatrudnione rodziny w spółkach miejskich lub jednostkach podległych urzędowi miejskiemu. Warto tu wskazać na Przewodniczącego Rady Miasta w Kętrzynie Dariusza Duczka, którego członkowie rodziny pracują w jednostkach podległych urzędowi miasta.

Dziwi mnie też zachowanie członków Platformy Obywatelskiej, która jedno mówi, a robi drugie. Przypomnijmy, że członkowie Platformy Obywatelskiej zagłosowali za podwyżką podatków, a na drugi dzień kętrzyńscy przedstawiciele PO mówili, że się z tym nie zgadzają i nie będą wspierać działań obecnego burmistrza miasta Kętrzyn. Czy to kolejne słowa rzucone na wiatr? Bo jak widać Platforma Obywatelska weszła w koalicję z obecnym włodarzem. Czy można zaufać członkom tego kętrzyńskiego ugrupowania?

O zmiany w kętrzyńskiej Radzie Miasta poprosiliśmy o komentarz radnego Zbigniewa Nowaka, który jako jedyny nie brał udziału w tym głosowaniu: Kętrzyn 2000 – Aktywny Samorząd, mająca razem 11 radnych przeprowadziła wszystkie zmiany, jakie zaplanowała. Zatem mamy nowego przewodniczącego rady, jednego nowego wiceprzewodniczącego rady i nowego przewodniczącego komisji skarg i wniosków. Te zmiany niewątpliwie poprawiły samopoczucie obu burmistrzów, którzy już od roku zabiegali o odwołanie przewodniczącego R. Rypiny i wiceprzewodniczącej W. Czech. Nowa koalicja będzie łagodnym okiem patrzeć na styl zarządzania miastem, na zastój w jego rozwoju i panujący marazm.

Radni nowej koalicji pomimo prób kontaktu nie chcieli udzielić komentarza w tej sprawie.

46 thoughts on “FELIETON: Nowy kętrzyński ład według Niedziółki

 1. A co na to Homza? Albo to się stało za jego przyzwoleniem albo nie panuje nad swoim stadkiem. Tak czy siak to pokazuje, że nie nadaje się na szefa PO w Kętrzynie. Ja juz na niego nie zagłosuję

 2. Komentarz radnego Zbigniewa Nowaka, który jako jedyny nie brał udziału w tym głosowaniu ma tu najmniejsze znaczenie. Kto nie głosuje niech nie zabiera głosu już do końca kadencji. Gdyby tak wszyscy się zachowywali nie byłoby decyzji wogole. W tym momencie to nie radny tylko milczek.

 3. Banda oszustów i złodziei.
  Dariusz.D przewodniczącym rady miejskiej? przecież to jest człowiek który dba o własne interesy a nie o mieszkańców.Nic nie robią dla tego miasta tylko gadają że oszczędności,a swoimi rodzinami stołki poobstawiane .
  Precz z komuna!!!!!!

 4. Faktycznie „piegowaty felczer” nie panuje nad swoimi członkami platfusami – przykład Niedźwiecki wbrew woli kola PO głosuje za palaczem z „Farela”. a ĆWIR – SIWR – MACIEJ SWOJE ROBI aby przetrwać całą kadencję.

 5. Członkowie kętrzyńskiego PISu powinni wydrukować plakat z wizerunkiem tych osób ( 6-osob) z informacją skąd kandydowali ? za co się sprzedali?

  1. Najpierw powinni wydrukować autoportrety i opatrzyć je podpisem: trzy lata współrządziliśmy i nie wywiązaliśmy się z wyborczych obietnic. Obsadziliśmy stołki i lojalnie wobec Niedziółki (a nie wyborców) przepychaliśmy jego pomysły za co dziś i jutro zapłacą mieszkańcy.

  1. W moim odczuciu podobnie jak cała reszta kętrzyńskiego teatrzyku politycznego – niewiele. Potwierdza to sytuacja w jakiej znajduje się miasto.

 6. A co Książek ogłosił nowy przetarg na świadczenie usług dla rzemieślników w Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier?
  A co na to hydraulik Burak?

 7. Dziwi mnie , że na foto 6 osób zmieniło swoje poglądy w stosunku do palacza kotłowego z Farela?
  Co takiego zaoferował Rysiek z Farela dla tych osób?

  1. Wcześniej poglądy zmienili PiSowcy na czele ze „skromnym, szczerym i uczciwym” naczelnikiem Rypiną (rekomendacja Wioletty Czech).

 8. Nowy Ład??? Haha… Bezład, to tak… Bezład w urzędzie, bezład w mieście, bezład w radzie…. Ten pan nie ma pomysłu i umiejętności, by zaprowadzić ład….

 9. Rysiek z Lesniewa pojeździe na polowanie i w dup…będzie miał mieszkańców.
  Jeszcze spokojnie przesiedzi 2 lata i będzie miał emerytura a Maciej spłaci zaciągnięty kredyt.
  A co na to kętrzyński PIS ?

  1. Kętrzyński PiS przez trzy długie lata współrządził Kętrzynem i nie wywiązywał się ze swoich wyborczych obietnic. Przypomnę to przed wyborami. Jeszcze mnie stać na wykupienie kilkudziesięciu bilbordów.

 10. Szymański ’ Niedźwiecki i Biała startowali z listy Ketrzynskiej Wspólnoty Samorządowej.
  Duczek ’ Buraczek i Baranowski z Kętrzyn 2 000 ’ obie listy opozycyjne do Niedziółki i jego listy Aktywny Samorząd.

 11. … a ja się pytam czemu służy taki felieton? .. toż to żadna sensacja, że jedni pogonili drugich.. z resztą nie tylko w Kętrzynie takie historie się dzieją. Ciągle te same „odgrzewane kotlety”. Mam wrażenie, że tego rodzaju celowe i długotrwałe podkreślam długotrwałe działanie (felieton i inne wcześniejsze sensacyjki) + zachowanie przedstawicieli pewnej partii na „p”, trzeba traktować jako przygotowanie gruntu pod powrót z uchodźctwa ex burmistrza … Przypisywanie powiązań radnych z obecnym burmistrzem jest co najmniej żenujące i za daleko posunięte – po prostu nie smaczne.. Dlaczego nie napisze pan redaktor, gdzie pewien przedsiębiorca i znany radny z powiatu „ukrył” syna i dlaczego nazywany jest „kadrowym”? – czy tylko miastem żyjemy? A w radzie powiatu to nic się nie dzieje? …

  1. Takie felietony sa potrzebne do oceny postaw radnego w czasie kadencji. Nie zmienia się zasad gry w czasie kadencji. Większość radnych na początku zdecydowała, że twoje miejsce jest w opozycji to trzeba się z tym zgodzić i pozostać w opozycjii. Jeżeli jednak zmieniasz pozycję to znaczy, że prowadzisz jakąś grę i wpychasz się bliżej koryta, eliminując tych, z którymi jeszcze niedawno grałeś po tej samej stronie.

 12. Panie redaktorze wg mnie ten felieton to polityczne bzdety…. proszę opisać dlaczego muszę jechać do Barcian aby się zaszczepić. Dlaczego nie mogę zapisać dziecka na szczepienie………… dla mnie czy przewodniczącym jest Duczek czy Rypina , to bez znaczenia, są ważniejsze na dziś problemy.

  1. A mnie przeciwnie, bardzo to interesuje. W chwili obecnej ważna funkcję pełni Duczek, A ja jako wyborca sobie tego nie życzę. Nie ufam temu panu!!!! Skoro zdradza , nie ma prawa zajmować takiego stanowiska? Czy nie tak?

 13. Kadra Niedziółki : Michalski – KTBS ’ Krasiński z Reszla – KOMEC ’ Niemiec – MOSIR ’ Popławski z Reszla – Wodociągi ’ Zdanowicz z Lidzbarka – KCK do kompletu Wróbel i Kozłowska ’ brawo !

  1. Dyrektor CUW- żona wice starosty, z Reszla, Komendant straży miejskiej – z okolic Giżycka, kierownik działu rozwoju miasta- kolega Niedziólki z Filipsa, czy farela, w promocji- kobieta z Giżycka, informatyk co to gmera w retransmisjach z sesji – z Reszla, czy Giżycka. To wszystko to jedna „banda” Wróbla. A kompetencje? zbliżone do swoich pracodawcow- Wróbla i Niedziólki.

  2. A czym to się zajmuje i jakie są efekty pracy byłej skarbnik, co to w oczach Niedziólki uchodzi za najlepszego skarbnika w regionie. Taki talent i gdzieś się skrył. Ale pensyjka się chyba nie zmniejszyła???

 14. A gdzie burmistrz schował była kierownik oswiaty? Czyzby zastapic miala nielubianego przez Wrobla i Niedziółkę dyrektora biblioteki????

 15. A pobory za co biorą ta pani Kozłowska i inne Panie schowane przez Niedziółka??? Jakieś
  wymierne efekty dla miasta??????? Czekamy na wyjasnienia

 16. Obejrzyjcie ludziska na stronie fejsa radnego Ć.Cz. podziękowania Rypiny i Duczka. Ci dwaj nieudolni burmistrzowie są okazuje się niezłym chamami i TCHÓRZAMI !! Wyszli z sali podczas wystąpienia Rypiny, a pojawili się podczas stękania Duczka. Co za TCHORZE!!! Nawet w oczy spojrzeć się boją miernoty!!!!!!!! Tyle krzywdy uczynili temu miastu i lepszym od siebie ludziom. Wrobel wrcaj skad Cię Niedziółka ściągnął i zabierz swego mecenasa Ryszarda że soba

 17. Pod śmiesznymi nikami piszecie panowie panie te zale. To skowyt odsuniętych od koryta….? Czy tych którzy czegoś zazdroszcza….? Chyba Wam żal d…. ściska. Skończcie te biadolenie i wezcie się do roboty specjalisty od gnojenia. Tylko to wam dobrze wychodzi.

 18. Tak, żal dupę ściska, że nieudacznicy, jak ekipa Niedziólki, bez żadnych kompetencji, wiedzy, umiejetnosci, zgnoli tylu cennych dyrektorow, prezesow, skarbnika, czlonkow gminnej komisji rozwiazywania problemow alkoholowych i innych. I Ci nieudacznicy doją to miasto, bo im Niedziółka dał cholendarne wynagrodzenia, nic nie wnoszą i poglebiaja marazm. Tracą dofinansowania, poddają walkowerem roszczenia wyłudzaczy, itd. Do roboty wezmą się inni, jak Was pogonią wyborcy, bo z waszymi kompetencjami, to na te posadki nie macie uprawnień, co widać….

 19. Was od koryta ciężko odgonic, bo choć totalna klapa , to trzymacie się twardo koryta. Ale spokojnie, nic nie może przecież wieczniec trwac…..😉. Szkoda tylko, że zostanie po Was syf, którego nie wiadomo, czy się ogarnie…

 20. czy ktoś obliczy ile Niedziółka zapłacił odszkodowań – zobowiązań finansowych dla osób zatrudnionych w instytucjach podległych pod miasto ?

  1. Wszystkie wydatki publiczne są publiczne i podlegają udostępnieniu w ramach dostępu do informacji publicznej. Trzeba zadać pytanie burmistrzowi (może jakiś niezależny radny zapyta) i mieszkańcy się dowiedzą. Albo trzeba nalać na nich NIK , niech oceni, czy ci niedziolkowi pozbawieni kompetencji utracjusze z Giżycka, Olsztyna, Reszla, Lidzbarka Warmińskiego, Giżycka, Biskupca zasługują już na zarzuty.

 21. Proszę przeanalizować ile członków rodzin, itd. radnych miasta jest zatrudnianych w spółkach, przedszkolach, mopsie itd. To kto będzie miał odwagę zapytać na pewnie nie Duczek czy Torunski, Abramowicz itd.?

 22. Oglądałem Wolna TV K-yn .
  NIe mogę się nadziwić na postepowania Duczka. Ten człowiek powinien złożyć rezygnacje z mandatu radnego. Teraz tylko czekam na dalsze zmiany w radzie. Może w końcu Szymański sie obudzi i przejrzy na oczy nie patrząc na zatrudnienie własnej ŻONY W SPOLCE KOMUNALNEJ.

 23. W końcu teraz pani Violetta pokaże w TV prawdziwe oblicze krwawego Ryszarda z Leśniewa i tego od alkoholu czy z alkoholem specjalistę spaślaka.

 24. Pani Czech jest aktorem a nie samorządowcem, popieram grupę radnych którzy odwołali pisowskich nieudaczników, szkoda, że radny Nowak nie został przewodniczącym Rady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *