FELIETON POSESYJNY: Koniec z Komisja Rewizyjną w mieście Kętrzyn? – Magna Masuria

FELIETON POSESYJNY: Koniec z Komisja Rewizyjną w mieście Kętrzyn?

14

fot. Czesław Ćwik

Komisja Rewizyjna w obecnym składnie nie zada już trudnych pytań burmistrzowi Niedziółce. Na październikowej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie większością głosów rozwiązano Komisje Rewizyjną. Za rozwiązaniem Komisji głosowali: Alicja Biała, Dariusz Duczek, Jerzy Baranowski, Zenon Buraczek, Zofia Waszkiewicz, Marzena Gajek, Krystian Abramowicz, Marian Toruński, Andrzej Niedźwiedzki, Ryszard Szymański, Daniel Sapiński. Wyżej wymienionym radnym – a tak można sądzić – nie zależy na kontrolowaniu działań obecnej władzy, a patrząc po działaniach Ryszarda Niedziółki i jego świty z szaf wypadają jeszcze większe trupy niż po jego poprzedniku.

Komisja Rewizyjna obecnie nie zbada sprawy rzekomo zakupionego certyfikatu, którym wychwalał się za pośrednictwem mediów społecznościowych Maciej Wróbel. Nie dowiemy się jak przebiegało przyjęcie do Straży Miejskiej pociotka Wróbla. Nie dowiemy się może o innych kluczowych sprawach, których kaliber szkody jest większy niż utrata 14 MILIONÓW ZŁOTYCH?

O problemach Komisji Rewizyjnej mówiło się od dłuższego czasu, a pierwszym efektem była zmiana Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej w Kętrzynie. Wcześniej te stanowisko sprawował Jerzy Baranowski, lecz prawie jednogłośnie został odwołany. Powodem tego miało być nieodpowiednie prowadzenie prac Komisji Rewizyjnej. Na jego miejsce stanowisko Przewodniczącego Komisji przejęła pani Helena Szymkiewicz. Jednak takie zmiany nie były po nosie włodarzom miasta oraz grupie radnych, którzy wspierają obecnego burmistrza.

Dużo kontrowersji wprowadza również fakt, że na czwartkowej Sesji Rady Miasta nie powołano nowej Komisji Rewizyjnej, a odroczono to w czasie. Czy jest to celowe działanie, aby jak najdłużej nie funkcjonowała Komisja Rewizyjna i nie kontrolowała działań obecnej władzy? Jak długo będą wybierani członkowie nowej Komisji? Kto w niej zasiądzie?

Do sprawy wrócimy wkrótce.

14 thoughts on “FELIETON POSESYJNY: Koniec z Komisja Rewizyjną w mieście Kętrzyn?

 1. Radny Nowak powiedział że Komisja to przez trzy lata chyba nie miała czasu statutu miasta przeczytać.Tak działali. Taka kozacka to
  była komisja. Pisali sprawozdania z kontroli że tylko polewa z tego była.Radny Nowak to i tak litościwy był bo swoją wiedzą fachową by ich zmasakrował. Kontrolować to trzeba umić.

  1. Wróbel pozbył się Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, i wstawił marionetki, które klepią co im każe ten niedoszły burmistrz Giżycka. Pozbył się Zarządu Granicy i wstawił podległe sobie marionetki. A tez przerzucił się na Radę Miasta i tam ustawia sobie radnych. Na kilku nie ma wpływu, bo są odważni i los tego miasta jest im bliski, choć Wróbel probował co niektórych zastraszyć przy pomocy kolegów prawników z Olsztyna, którym miasto płaci na widzimisie Wróbla blisko 10 tys. miesięcznie. Jak to sie stało, że wybraliśmy tak słabego kogoś, jak Ryszard Niedziółka. Ale mało kto miał świadomość, że oczy nam mydlili propagantyści, którzy na jego plecach doczłapali się do koryta i teraz za robienie nie wiadomo co i po co żłopią publiczną kasę za pozwoleniem tego słabego pana Niedziółki.

 2. … a który szanowny radny złożył wniosek o zmianę przewodniczącego komisji rewizyjnej? (E.M) a później „przyklepał” na to stanowisko panią radną H.Sz? … jaki był cel tej „zadymy” pana radnego E.M.? – więcej szczegółów poproszę Redaktorze, bo jesienna mgła zaciemnia obraz społeczeństwu…

  1. Radny E.M, postąpił prawidłowo, bo miał odwagę postawić wniosek o odwołanie przewodniczącego, który wogóle nie sprostał temu zadaniu. Jednym słowem to był lichy pzrewodniczący. Przecież wszyscy członkowie tej komisji mówili w kuluarach, że pan Baranowski nie nadaje się na przewodniczącego bo nie potrafił właściwie prowadzić tej komisji. Wszystko wtym temacie.

 3. Jeżeli Rada nie powołała w miejsce odwołanej nowej Komisji to tym samym łamie prawo,ponieważ Komisja Rewizyjna jest obligatoryjna,mało tego to Rada powołując nowy sklad Komisji ma obowiazek uwzględnić (vide u.o s.)aby w składzie znaleźli się czlonkowie każdego klubu zasiadającego w Radzie Miasta.

 4. Dziwie się radnemu Niedźwieckiemu który wszedł za Hecmana a teraz sie odwrócił od PO i PSL.
  Jeśli ktoś pamięta jego” dziękowanie” po wejściu do Rady Miasta – to w mojej ocenie już był po stronie Nedzolki.

 5. Na początku kadencji też przez trzy tygodnie nie było komisji rewizyjnej i nic się nie stało.Kluby zgłaszają do komisji przedstawicieli których rada może wybrać albo nie.W Komisji może pracować każdy radny oprócz przewodniczącego i wcceprzwodniczących rady.Jest z kogo wybierać.

 6. Alicja Biala ’ Dariusz Duczek’ Andrzej Niedziecki ’ Ryszard Szymański ’ Zenon Buraczek ’ Jerzy Baranowski jak ich nazywać ??????

  1. Ci Państwo w Radzie Miasta to ogromne nieporozumienie. Ludzie ogarnijmy się i wybierajmy do Rady ludzi, którym dobro tego miasta leży na sercu.

 7. Radny E.M. postąpił- jak?
  Przecież on nawet nie wie jak postąpił. Kazali – zrobił. I tyle.
  Jestem przekonana , że wniosek też mu napisali. Nie podejrzewam, że wzniusłby się na takie wyżyny aby zdanie logicznie zbudować.

 8. Jakich radnych wybieracie, takich macie. Moim zdaniem jest to najsłabsza ekipa do tej pory. Może trzech czy czterech radnych jest autorem jakiś sensowych uchwał, reszta to albo ciągle narzeka, nie proponując jakaiś rozwiązań albo śpi albo nic nie mówi, tylko podnosi ręce. To jest tak naprawdę kpina z mieszkańców Kętrzyna. Przecież oni nie pracują za darmo.

 9. Proszę przeanalizować gdzie członkowie rodzin radnych (dzieci , małżonkowie) są zatrudnienie i wszystko jasne dlaczego tak głosowali. Rysiek chociaż mało mówi ale zrobił swoje.

 10. … spokojnie, komisja powstanie, bo jest wymagana i potrzebna, ale to Radni mają ustalić jej skład a nie „kuluarowi” gracze typu Krzyś, czy inne podmioty lokalnej polityki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *