TEMAT TYGODNIA: Wyższe podatki w Kętrzynie o 30%? – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Wyższe podatki w Kętrzynie o 30%?

4

W przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się informacje o podwyżce podatków od nieruchomości o 30% na terenie miasta Kętrzyn. Głównym tego powodem może być widmo niespinającego się budżetu miasta na rok 2022. Już takie same problemy miał budżet na rok 2021, lecz wtedy udało się zrobić cięcia na pewne punkty w planowanym budżecie.

Dlaczego mieszkańcy Kętrzyna mają płacić za niegospodarność Niedziółki? Warto przypomnieć, ze od momentu objęcia przez niego władzy w Kętrzynie miasto coraz bardziej się zadłuża – a nie ma prowadzonych żadnych wielkich inwestycji. Za to mamy falę zbędnego wydawania pieniędzy oraz zatrudniania znajomych oraz rodziny – o czym pisaliśmy w artykule: Pociotek Wróbla w kętrzyńskiej Straży Miejskiej?

Niedziółka w trakcie swojej kampanii wyborczej lansował się na człowieka, który oddłuży Kętrzyn i sprawi, że mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Na samym początku kadencji postanowił diametralnie obniżyć podatki dla mieszkańców Kętrzyna pomimo wielu przeciwskazań. Wiele osób mówiło o tym, że jest to zły kierunek i w dłuższej perspektywie będzie to negatywnie odbijało się na miejskich finansach. Warto również wspomnieć, że kętrzynianie odczuli już drenowanie kieszeni przez Niedziółkę przy sprawie podwyższenia podatków za odbiór śmieci. Również wiele pieniędzy kosztowały miasto niepotrzebne audyty oraz sprawy sądowe z pracownikami jednostek podległych pod urząd, za co miasto musiało płacić spore kwoty zaległych wypłat oraz odszkodowania. Również wiele kosztowały niepotrzebne sprawy sądowe czy wydawanie pieniędzy na zbędne inwestycje – skutery straży miejskiej czy „ogród” zapachów. Również można wspomnieć o ogromnych wydatkach na szeroko rozumianą propagandę, gdzie wydatki można liczyć w dziesiątkach tysięcy złotych podczas trwania tej kadencji. Niegospodarność tego włodarza widać gołym okiem.

A czego nie widać jeszcze? Dlaczego znów zaczyna brakować pieniędzy? Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że miasto umorzyło podatki dla kilku przedsiębiorców w Kętrzynie? Dla których? Jakie to były kwoty? Czy jest to próba spłacania długu wyborczego przez obecnego włodarza?

4 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Wyższe podatki w Kętrzynie o 30%?

  1. Jak zwykle plotki typu – na mieście się mówi i zero konkretów. Skąd takie informacje? Czy pytał pan o to burmistrza? Czy potwierdził? Skąd cyfra 30 procent? Po co tak mieszać?

  2. A u sąsiadów też!!!!
    Więc może tym pieprzonym pisem coś nie tak Wszystkie podwyżki idą z góry i można podziękować za to temu rządowi a potem wspierającym im lokalnym politykom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *