POMOŻEMY DOTRZEĆ DO CELU. POLICJANCI GOTOWI DO DZIAŁAŃ „ZNICZ” – Magna Masuria

POMOŻEMY DOTRZEĆ DO CELU. POLICJANCI GOTOWI DO DZIAŁAŃ „ZNICZ”

0

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny, pełen zadumy czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli. Wiele osób pokona setki kilometrów, by zapalić znicz na grobie tych, którzy odeszli ale są na zawsze w naszych sercach i w ten sposób uczcić ich pamięć. Tradycyjnie w tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu.

Od najbliższego piątki (29 października) do wtorku ( 2 listopada) na głównych trasach województwa, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy będą dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Funkcjonariusze pomogą wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Pokierują ruchem, rozładują tworzące się zatory drogowe. Pomogą, poinformują i zadbają o to, by na drogach naszego województwa było bezpiecznie.

Policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym. Swoją uwagę skupią na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz niedostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, utrudnianie lub tamowanie ruchu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci wyciągną konsekwencje za łamanie przepisów prawa. Będą kontrolować stan trzeźwości użytkowników ruchu oraz przyjrzą się relacjom kierowca- pieszy.

Zmiany w organizacji ruchu

W dniu 31 października od godz. 18:00 w Kętrzynie na ulicach w obrębie cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu w szczególności poprzez ustawienie znaków zakazu zatrzymywania się i postoju pojazdów. Ponadto na ulicach Reymonta oraz Sadowej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

  • ul. Reymonta wjazd od ul. Mazowieckiej
  • ul. Sadowa wjazd od ul. Limanowskiego

Kierowcy, którzy zdecydują się na poruszanie samochodem – dostępny będzie parking przy markecie „Netto” na ul. Budowlanej.

Dodatkowo informujemy Państwa, że w dniu 01 listopada 2021 roku mogą wystąpić czasowe utrudnienia w Ruchu Drogowym związane m.in. z anomaliami pogodowymi oraz natężeniem ruchu na odcinku drogi od ul. Ogrodowej w Kętrzynie do Cmentarza Komunalnego w Nowej Wsi Kętrzyńskiej. W związku z powyższym, należy liczyć się z możliwością zamknięcia powyższego odcinka drogi oraz pobliskich parkingów wynikających również z braku miejsc parkingowych. Dopuszczony będzie ruch pojazdów komunikacji publicznej oraz pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne. Zachęcamy do pozostawienia pojazdów i skorzystania z komunikacji publicznej.

Alternatywą do podróżowania autem jest transport publiczny. Komunikacją  publiczną  podczas obchodów Święta Zmarłych często dojedziemy bezpośrednio do cmentarza,  unikniemy kłopotów z parkowaniem czy nie będziemy  tracić niepotrzebnych nerwów na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *