FELIETON POSESYJNY: Krystian Abramowicz radny bezradny? – Magna Masuria

FELIETON POSESYJNY: Krystian Abramowicz radny bezradny?

10

Podczas trwania XXXVII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie radny Krystian Abramowicz z klubu radnych Aktywny Samorząd stwierdził, że choćby 10 razy przeczytał uzasadnienie wyroku w sprawie roszczeń przedszkoli to nie zrozumiałby tego. Była to odpowiedź na zarzuty radnych Czesława Ćwika i Zbigniewa Nowaka dotyczących braku odpowiednich dokumentów uzasadniających poparcie stanowiska w sprawie zawarcia ugody z byłymi właścicielami niepublicznych przedszkoli.

Mieszkańcy Kętrzyna zastanawiają się, co robi Abramowicz w kętrzyńskiej radzie miasta? Dziwią się, że radny nie podejmuje żadnego działania w sprawie zrozumienia tak ważnej dla miasta kwestii. Dziwią się również, że jeżeli nie rozumie takich kwestii to, dlaczego zagłosował na „tak” za ugodą. Krystian Abramowicz zapomniał, że mieszkańcy Kętrzyna również słuchają Sesji Rad Miasta i zapamiętują to, jakie działania podejmuje dany radny.

Przypomnijmy, że radny Abramowicz wślizgnął się na plecach Niedziółki do Rady Miasta. W ostatnich wyborach samorządowych mieszkańcy nie zaufali mu po raz kolejny i uzyskał jedynie 85 głosów poparcia. Zasłynął w tej kadencji z pytań o czerwoną lampkę. Miało to miejsce w październiku 2019 roku na jednej z Sesji Rady Miasta, gdzie wyluzowany zapytał byłego już burmistrza Hećmana o to czy nie zapaliła mu się czerwona lampka, kiedy głosowano nad dotacjami dla niepublicznych przedszkoli. Wtedy również zebrani na sesyjnej sali mieszkańcy i radni zapytali radnego Abramowicza czy jemu się czerwona lampka nie zapaliła, gdy głosował za uchwałą, która jest przyczyną kłopotów miasta? Radny przyznał, że rzeczywiście wtedy też był radnym, ale bronił się trochę jakby bez prądu, bo powiedział, że ufał, że jest OK, że nie analizował uchwały i po prostu ją zatwierdził.

Odpowiedź ta wtedy i wypowiedzi z wczoraj obrazują, że radny Abramowicz do końca nie wie, nad czym proceduje. Jednak mógłby się pokusić o jakąkolwiek wiedzę idąc przykładem radnego Zbigniewa Nowaka, który zawsze przygotowuje się do każdej Sesji Rady Miasta. Czy radny Abramowicz zreflektuje się i nie będzie tylko dla picu oraz 1200 zł miesięcznie? Czy zacznie podejmować racjonalne i przemyślane decyzje? O tym się przekonamy w niedalekiej przyszłości.

10 thoughts on “FELIETON POSESYJNY: Krystian Abramowicz radny bezradny?

  1. Skoro na niczym się nie znają i niewiele rozumieją, po co kandydują do rady i zabierają miejsca tym, którym się by chciało ?

      1. I wtedy taki Wróbel z miasta robi prywatne przedsiębiorstwo pracujące na jego konto. Ma w końcu ponad 700 000 zł kredytu do spłaty. Obsadza stanowiska kolegami z Lidzbarka, Giżycka. Daje zlecenia kolegom z Giżycka i Olsztyna. Robi co chce, radnym gra na nosie. Całe miasto jego. Loża, kino, Granica. A mądrzy są mądrzy i nie kandydują. Najwięcej na takiej postawie zyskują cwaniaki pokroju Wróbla.

  2. Niedziółka szybko opublikował stanowisko rady http://bip.miastoketrzyn.pl/akty/59/2734/w_sprawie_zawarcia_ugody_przed_sadem_powszechnym_pomiedzy_Gmina_Miejska_Ketrzyn_a_prowadzacymi_przedszkola_niepubliczne_do_dnia_31_08_2020_r/.

    Jak mu zależy żeby podarować nie ze swoich 3 bańki, to umie chlopina się postarać i mig opublikować w BIP informacje, że jakby co, to wykonał stanowisko rady. Radni Abramowicz, Toruński, Biała, Mitros, Buraczek, Duczek, Gajek, Niedźwiecki, Sapiński, Szymański i Waszkiewicz za podarowaniem 3 milionów bez walki.

  3. Ten osobnik to wzór wazeliniarza. Że on może normalnie funkcjonować, że się nie wstydzi wśród współpracowników Zakładu Energetycznego w Kętrzynie., mieszkańców Kętrzyna. Jak można tak lizać cztery litery. Co on z tego ma? Ludzie kogo wy wybraliście. Poprzednia kadencja jego żona była radna Rady Miejskiej Anna Abramowicz teraz Krystian Abramowicz. Czy ta rodzina nie ma honoru, poczucia własnej wartości, wiary w wyznawane zasad moralnych?

  4. Ten przynajmniej coś mówi. Ale za co płacą dla milczka Romana H. czy Zenona niejakiego …. Chyba tylko za łapka w górę i 1200 w kieszeni.

  5. UWAGA!!!! Od dzisiaj w Zakładzie energetycznym i na boisku wołamy na niego Krystyna. On chyba jest kobietą i to uległą. Uległ Ryszardowi Henrykowi. I to na live!!! Krystyna wylizałaś już wszystko? Do zobaczenia Krycha Abramowicz na boisku !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *