FELIETON POSESYJNY: Radny Chodara opuszcza szeregi KWW Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa – Magna Masuria

FELIETON POSESYJNY: Radny Chodara opuszcza szeregi KWW Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa

44

Plakaty wyborcze KW KWS oraz KW KĘTRZYN 2000

Wczorajsza XXXIX Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie była bardzo burzliwa. Rozpoczęło się od dyskusji na temat przekazania do Kętrzyńskiego Centrum Kultury 120 tyś złotych, które Rada Miejska wcześniej zabrała z KCK i przeznaczyła na promocję miasta poprzez sport. Później doszło do odczytania sprawozdania Komisji Rewizyjnej w sprawie kontroli utraty dofinansowania na kwotę 14,3 mln złotych przez burmistrza. W pewnym momencie sesji głos zabrał radny Roman Chodara, na co dzień reprezentujący barwy Polskiego Stronnictwa Ludowego, który do rady miasta startował pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa.

Radny Chodara wygłosił oświadczenie, w którym oświadczył, że opuścił szeregi wyżej wspomnianego KWW KWS i od teraz jest radnym niezależnym niezrzeszonym. Jako powód odejścia podał, że nie zgadza się z poglądami pozostałych członków i ich drogi się rozeszły.

Co oznacza to w praktyce? Oznacza to, że radny Roman Chodara stanowczo sprzeciwił się przekupstwu jakie zapanowało w Komitecie Wyborczym Wyborców na rzecz burmistrza Ryszarda Niedziółki. Przypomnijmy, że z tego samego szyldu do rady miejskiej dostali się: Niedźwiedzki Andrzej, Mitros Edward, Szymański Ryszard i Biała Alicja.

Niewątpliwym faktem jest, że był to komitet wyborczy ówczesnego burmistrza miasta Kętrzyn Krzysztofa Hećmana. Po przegranych wyborach, jako pierwsza szeregi opuściła radna Alicja Biała i dołączyła do klubu radnych PiS, z którego także odeszła. Dlaczego? Pozostają domysły. O tym, że burmistrz zdobył nowych koalicjantów pisaliśmy tutaj. Teraz wszyscy radni Wspólnoty Samorządowej jak i Kętrzyn 2000 prawie we wszystkich sprawach głosują tak jak chce Niedziółka, nie patrząc czy coś jest dla miasta dobre czy też złe.

Jak oceniacie Państwo zachowanie radnego Romana Chodary? Jak oceniacie Państwo ruchy na lokalnej scenie politycznej radnych rady miasta? Serdecznie zapraszamy do komentowania.

44 thoughts on “FELIETON POSESYJNY: Radny Chodara opuszcza szeregi KWW Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa

 1. BRAWO Panie radny w tych trudnych czasach miło słyszeć że jeszcze są osoby dla których honor lojalność i zobowiązanie wyborcze mają znaczenie.

 2. Radny dopiero teraz przejrzał na oczy i jest teraz przeciwny przekupstwu? A z Olenkowczem nadal układ trzyma? Ciekawe ze ten sposób uprawiania „polityki” mu nie przeszkadzał przez wiele lat gdy co „właściwsze zmiany” zostawał szefem komunikacji. Dopiero teraz jest niezależny od POlepszaczy. Jjak to przysłowie mówi, „Lepiej późno niż za wcake”. Czas pokaże czy na Brawa zasługuje.

  1. Romka Chodarę znam od kilkudziesięciu lat. Nigdy nie spotkałem tak pracowitego i porządnego urzędnika jak on. Jeżeli jednak ktoś porównuje Hećmana (przy całych jego wadach) do Niedziółki to jak porównać Mercedesa do Trabanta. A jednak, jak widać, niektórzy wolą wozić się Trabantem. Aby do celu.

   1. Czyli jak ktoś śmiga mercedesem to jego przekupstwa są tolerowane? W takim razie wolę uczciwego vo jeździ rabantem.

   2. Co prawda minęło dużo czasu,ale powszechnie wiadomo w jakich okolicznosciach rozstal się Pan Chodara z pracą w Urzedzie Gminy Barciany i jaki byl tego finał!?

   3. Panie HJM, nie spotkał pan tak pracowitego i porządnego pracownika bo siedzi pan cały czas w domu, a po drugie jesteście z tego samego PSLu to jak inaczej mówić o koledze z partii?

 3. Brawo Panie Romanie, że nie dał się Pan temu Ryśkowi Niedziółce. Niebawem wywieziemy Ryszarda Niedziołkę na taczce prosto do Leśniewa. Tam jest jego miejsce. Z dala od ludzi. Będzie tam zwalał winę swoich niepowodzeń i niedociągnięć na…… kozy.
  Zenon Buraczek, Dariusz Duczek, Andrzej Niedźwiedzki, Alicja Biała – nauczycielka, Edward Mitros – taksówkarz, Ryszard Szymański to są osoby którym wierzyć nie można. Zdradzili, zdradzają i będą zdradzać. Wbrew swoim wyborcom zaczęli współpracować z Ryszardem Niedziółką, który jest najgorszym włodarzem miasta Kętrzyna.

  1. Poprzedniego wywieźliśmy po za miasto i jest względny spokój. Radni z jego komitetu w większości zrozumieli ze zgoda buduje. Ci co jatrza będą jatrzyc ale najgorsi są ci co jatrza za plecami a układają się z obecną władza dla swoich zysków prywatnych.

  2. Na brawa przyjdzie czas gdy cokolwiek wniesie taki ruch. Narazie to tylko FOCH na zasade ze ZGODA BUDUJE a NIEZGODA RUJNUJE. Może warto zapytać o co tak naprawdę chodzi tych radnych co zrozumieli ze tylko zgodne dzialania prowadzą do celu. Chyba że ktoś za cel obiera sobie kolejną rewoltę?

 4. Opuszczenie KKW to nie czyn heroiczny, ale zwykłe kunktatorstwo. Dobrze pasuje do przysłowia o opuszczaniu statku przez „pewne” gryzonie. Redaktorze przypomni Pan obietnice wyborcze /te ostatnie/ i ile z nich Pan Radny wcielił w życie. Proponuję aby takiej analizie poddać każdego z radnych, niech mieszkańcy Kętrzyna poznają ich dotychczasowe osiągnięcia i realizację obietnic, z którymi szli do wyborów.

  1. Michałek, zanim coś napiszesz zapoznaj się ze znaczeniem słów, których używasz. Chciałeś błysnąć, ale niestety znów ci nie wyszło. A może ty jeden z „fachowców” Niedziółki!!!!

 5. …zachowanie pana Radnego to czysty egoizm. Oczywiście stoi za tym KWH, bo takie zachowanie jest częścią większego Jego planu na Kętrzyn i powrót na „białym koniu” – widzę tu jednak przeszkodę w postaci długów przedszkolnych, które to za Jego rządów powstały – a gruby to grosz do spłacenia itp. Pan Radny będąc do końca honorowym człowiekiem (i zgodnym z panującymi zasadami) powinien OPÓŚCIĆ zasiadanie w dwóch komisjach, w których znalazł się z „klucza” klubowego. Zobaczymy jak w nowej sytuacji poradzi sobie z pracą na rzecz mieszkańców – bo o to w końcu tutaj chodzi. Odnośnie twierdzenia, że pozostali radni głosują jak im włodarz każe, to jest to bardzo płytkie i sensacyjne podejście. Szkoda, że włodarz nie wykorzystał szansy i nie popędził dobrej zmiany z Rady Miasta, teraz, to już będzie pratycznie nie możliwe…

  1. Utracił 14 milionów i ma się wspaniale???? Podpisał umowę i szur ją do szufladki w gabinecie!!!! Jakby miał honor, to podałby się do dymisji!!! To zdarzenie dobitnie pokazuje kogo wybraliśmy na burmistrza!!!

  2. Po waszych rządach, to obawiam się, że Kętrzyn będzie się długo podnosił. Tracicie dofinansowania, przeżeracie pieniądze na wasze uposażenia po 140 tyś. miesiecznie . Trwonicie pieniądze na audyty raporty analizy, kierunki. Skoro nic nie potraficie, po co się pchaliscie do władzy? Żeby się skompromitować? To się Was udało!!!!!

 6. Jednemu wyborcy już podziękowali i drugi kroczy tą samą ścieżką. Tylko o mieszkańcach nikt nie pamięta.

 7. Burmistrz Niedziółka drwi z mieszkańców Kętrzyna. Traci olbrzymie dofinansowanie. Szuka winnych wśród pracowników Urzędu Miasta. Może mu pokażemy gdzie jest jego miejsce. W sumie za jednym zamachem można byłoby odwołać Niedziółkę i obecną Radę Miasta. Daliśmy im mandat i możemy odebrać. Organizujmy referendum i wywalmy Toruńskich, Abramowiczów, Mitrosów, Duczków itd. z zajmowanych posad. Wybraliśmy ich do pełnienia służby społecznej miastu, a oni co???? Dbają o tylko o własne rodziny, zapomnieli o mieszkańcach całkowicie, zapomnieli o ludziach mieszkających przy ul. Ogrodowej, Górnej. Zwykły pracownik, który popełnia taki błąd jak Ryszard Niedziółka jest zwalniany z pracy w trybie dyscyplinarnym. Wywalić go jak najszybciej, żeby czegoś jeszcze nie spierdzielił. Referendum i to czym prędzej w sprawie odwołania burmistrza i rady!!!!!!

 8. Mieszkańcy Kętrzyna, pokażmy dla Burmistrza Niedziółki i całej Radzie Miasta kto rządzi w Kętrzynie. Organizujemy referendum i przejmujemy władzę w mieście. Kto jest za? Czekam na komentarze.

 9. Jak tak dalej będzie to Rysiek z Leśniewa pójdzie na emeryturę, kredyty zostaną dla nowego pokolenia do spłacenia.
  A Maciej będzie przytulał się do Książka z spółdzielni aby ciągnąc korzyści. Bezradni będą akceptować rządy do końca kadencji .Taki to będzie finał.

 10. Obojętnie jaką treść zawiera artykuł i tak dominuje „wiadomy temat”. Nie głosowałem i będę głosował w kolejnych wyborach na tego Radnego i na całą Radę. Kętrzyn potrzebuje nowych ludzi ze świeżym spojrzeniem nie uwikłanych w żadne układy i koterie. Złośliwości w komentarzach nie mają sensu. W przyszłych wyborach trzeba rozważnie głosować, a nie później narzekać.

  1. To co pozostało, patrzeć jak nas topią, jak tracą kolejne miliony, jak tronią naszą kasę, jak zatrudniają kolesi?????????

 11. Radny Chodara podjął bardzo słuszną decyzję o opuszczeniu klubu. Dlaczego teraz a nie wcześniej? Teraz, gdyż od kilku tygodni, o czym informowała Redakcja info 24, pozostali członkowie klubu: Edward Mitros, Andrzej Niedźwiecki i Ryszard Szymański zaczęli uczęszczać na spotkania u burmistrza. Co to oznacza? A to, że postanowili, jako przecież członkowie klubu opozycyjnego, wzmocnić władzę pana burmistrza. Zrobili to w okresie, kiedy ten zaniedbał sprawę dofinansowania budowy dróg, kiedy dwa przedszkola niepubliczne oddano w ręce jednej osoby, kiedy realizuje to, co przygotował mu poprzednik, bo sam nic wielkiego nie wymyślił. Ci trzej „muszkieterowie” zrobili to jeszcze z innego powodu – osobistego, co jest w tym wszystkim paskudne. Bo nie otrzymali mandatu radnego, by dbać o swoje osobiste sprawy. Jednego żona pracuje w spółce miejskiej, drugi pracuje w jednostce powiatowej a trzeciego syn też pracuje w spółce miejskiej. Dlatego pan Chodara, nie akceptując takich postaw, postanowił się rozstać z kolegami, którzy dzisiaj udają, że są klubem opozycyjnym i nie akceptują polityki pana burmistrza, z drugie strony go wspierają by ich sprawy osobiste były tak, jak dotąd.

  1. Jak patrzę na Wróbla, który wykorzystuje sprawę roszczeń przedszkoli dla zaspokojenia swoich narcystycznych potrzeb lansu i zaiistnienia medialnego, to jakbym widział trzylatka w przedszkolu zabiegajacego o uwagę. Nie wiem, czy z tym gościem jest wszystko hello?????? Czy on ma równo pod sufitem??????

 12. A moze zamiast odwolania zlozyc do Nik zawiadomienie o dopuszczeniu sie niegospodarnosci. Dostaną zakaz pelnienia funkcji publicznych i bedzie po lansie i nieudaczniku.

 13. Wybierajmy ludzi odpowiedzialnych z dorobkiem życiowym, a nie osoby ciągnące do emerytury. Z umysłem XXI wieku, a nie umysłem zakorzenionym w Taplarach / ulubiona miejscowość byłego Burmistrza – straszne kim on chciał tam być/.

  1. Wiek nie ma znaczenia. Nieudacznik był nieudacznikiem za młodu i na starość. Szemrany Narcyz jest nim teraz i bedzie na starość.

   1. Jak patrzę na tych, jak piszesz z dorobkiek życiowym z umysłem XXI w. to widzę, że dla nich największe znaczenie ma dieta.

 14. Czas najwyższy sprawdzić.
  A co Maciej – narcyz tak częstym gościem u małej pchełki na Moniuszki?
  Co ich łączy?

 15. Umysł na miarę XXI wieku ma Wróbel z Giżycka. Elektryczne skutery od kolegi z Wydmin za 25 tyś., teraz elektryczne autobusy. Ile w łapę dostanie??? Umysł na miarę XXI w. Wróbla to spłacić ponad 700 000 zł kredytów za pieniądze Kętrzynian. A tylko dlatego, że Niedziółka jest niemową i sobie ściągnął takiego nowoczesnego lansusia, by robił mu za usta. Nowoczesność kosztować będzie fortunę budżet miasta Kętrzyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *