SZCZERY DO BÓLU: Być jak chorągiewka na wietrze – Magna Masuria

SZCZERY DO BÓLU: Być jak chorągiewka na wietrze

39

Plakaty wyborcze KW KWS oraz KW KĘTRZYN 2000

Być jak chorągiewka na dachu (na wietrze) według Wielkiego słownika języka polskiego definiuje te powiedzenie, jako bycie osobą bardzo niestałą, łatwo ulegającą wpływom i zmieniającą zdanie. Ta definicja idealnie odzwierciedla zachowanie siedmiu radnych z Kętrzyńskiej Wspólnoty Samorządowej i Kętrzyna 2000, którzy przeszli z obozu Hećmana do obozu Niedziółki.

Nie ma wątpliwości, że nowa koalicja w Radzie Miejskiej stała się faktem. Informacja o tym wywołała wcześniej falę oburzenia wśród mieszkańców Kętrzyna i jasno mówią, że są „zdrajcami”. Wspieranie burmistrza przez nowych koalicjantów wiązać się będzie z ciągłością marazmu i bylejakości, co już zafundował nam Ryszard Niedziółka po prawie trzech latach rządów. Jak widzimy Niedziółka nie ma własnego pomysłu na Kętrzyn i ciągle realizuje projekty swojego poprzednika – Krzysztofa Hećmana.

Po co Niedziółce nowa koalicja? Odpowiedź jest prosta. Będą kolejnymi narzędziami do realizowania destrukcyjnej polityki Niedziółki w Kętrzynie. Na pierwszy ogień idzie zniszczenie dawnej koalicji z klubem radnych Prawa i Sprawiedliwości, który nie jest już im potrzebny do realizacji zadań. Niedziółka nie chce mieć w koalicji ludzi, którzy zadają zbyt wiele pytań i wychodzą przed szereg. Woli niemowy i ludzi, którzy na jego skinienie będą podnosić ręce krzycząc głośno ZA!

Według pozyskanych przez nas informacji Niedziółka nie wypali koalicyjnej petardy na najbliższej, kwietniowej sesji Rady Miasta w Kętrzynie. Jest to jego działanie, aby uśpić kętrzyński PiS, ale również czeka na kolejne rządowe środki pieniężne. Zdaje sobie sprawę, że będąc w koalicji z PiS-em otworzył sobie furtkę do ogromnych środków finansowych – niestety w mojej opinii jego nieudolność sprawiła, że nie potrafił z tego skorzystać. Poza tym ściągnął do rad nadzorczych kilku ludzi związanych z politykami PiSu, którzy są obecnie w rządzie – jednak o tym napiszemy niedługo. Takie działanie sprawia, że pozostawia sobie jakąś furtkę do rozmowy z Rządem i w chwili obecnej kętrzyńscy radni z PiSu stają się bezużytecznymi narzędziami.

Najwięcej prawdopodobnie wydarzy się w maju. To wtedy ma nastąpić odsunięcie ze stanowiska Przewodniczącego Rady Miasta Rafała Rypiny oraz rozdanie na nowo stanowisk w Radzie. Majowa sesja jest szczególna z tego względu, że zmiana układu w tym miesiącu będzie skutkować wydarzeniami w czerwcu – a właśnie wtedy ma się odbyć sesja absolutoryjna.

Ludzie związani z kętrzyńskim PiS-em nie wierzą w taką rozgrywkę polityczną w Radzie Miejskiej. Zakładają jedynie wariant, że Niedziółka zabezpiecza się na uzyskanie absolutorium i wotum zaufania. Z moich osobistych odczuć mogę stwierdzić, że nie widzą tej sprawy szeroko, ani daleko. Nie czują tego, co się teraz dzieje.

Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych miesiącach.

39 thoughts on “SZCZERY DO BÓLU: Być jak chorągiewka na wietrze

 1. I co radni chcecie wspierać? Utratę 14 milionów dofinansowania, wyprowadzanie publicznych pieniędzy przez Wróbla, zatrudnianie przez Wróbla jego znajomych? Niszczenie ludzi zaangażowanych i oddanych miastu? Czy tylko interes własny ma wartość? Nie sprzedajcie sie dla tego cwaniaka Wróbla. Zyskacie nie wiele, a Wrobel wydrenuje nasze miasto z pieniedzy i wartościowych ludzi! Miejcie szacunek dla siebie i Kętrzyna!

  1. Jak widzimy Niedziółka nie ma własnego pomysłu na Kętrzyn i ciągle realizuje projekty swojego poprzednika – Krzysztofa Hećmana.Poparcie radnych Hećmana bardzo się przyda.Brawo Wy

  2. Duka białawym burakiem niedwied nitro szyński,
   przy korycie ze świniami radzą o kętrzyńskim.
   To koryto jest zbyt małe, trza nam do niezguły,
   tam sęp z wydmy kasą sypnie, wydyma niektóry…

 2. Kiedy do Rady wejdą ludzie, dla których dobro tego miasta ma wartość. Niedziółka z Wróblem trwonią nasze pieniądze na delegacje Wróbla, propagandę, spoty reklamowe, audyty, raporty, zatrudnianie znajomych Wróbla, tracą dofinansowania, rozwalaja wszystko, co się da, a radni że biało- czarnego zdjęcia chcą to poprzeć? Co macie zamiar poprzeć: ten maraz, ktory od dwa i pół roku oglądają nasze oczy?

 3. Pani Helena Szymkiewicz naszym bohaterem niezłomnosci i troski o nasze miasto. Imiona zdrajców odchodzą w niepamięć i niesławę.

 4. Panie Majorze Jerzy Baranowski, mam nadzieję że jednak nie przejdzie Pan na stronę WROGA. Zna Pan Zasady etyki zawodowej funkcjonariuszy Straży Granicznej. Niedziółka to wróg mieszkańców. Przez ponad 2 lata urzędowania jedyne co zrobił to skłócił mieszkańców i powoli doprowadza miasto Kętrzyn do ruiny, pozbywając się przy tym wartościowych pracowników. Co pan chce wspierać ? Pamięta Pan chociażby ostatnie działania Ryszarda Niedziółki dla miasta Kętrzyn? Konflikt w spółce Kętrzyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, do tej pory sprawa nie wyjaśniona, utrata olbrzymich pieniędzy 14 milionów zł na remont dróg w Kętrzynie. Proszę sprawdzić chociażby zarobki co niektórych pracowników zatrudnionych z ekipy Niedziółki np. byłą skarbnik na stanowisku audytora, czy nowo przyjętą panią w wydziale ewidencji ludności – takie rzeczy chce Pan wspierać . Panie Majorze szanuję Pana ale będę bacznie obserwował czy będzie Pan wspierał poczynania najgorszego Burmistrza w dziejach Kętrzyna. Jest pan osobą niezależną nikt pana do niczego nie może zmusić.

  1. Niech poda Niedziółka, ile zarabia była skarbnik Kozłowska dzisiaj audytor bez konkursu, była sekretarz Rudnik dzisiaj pracownik działu ewidencji, kolega Wróbla komendant strazy miejskiej Dworak. Ile zarabia byla naczelnik Zecer, dzisiaj pracownik Muzeum? Jak się Burmistez odwdzięcza publiczną kasą dla tych posiadających nikłe kompetencje ludzi?

 5. Pani Alicja Biała, jest Pani nauczycielką. Z jakiego klubu wyborczego Pani startowała? Chyba nie od najgorszego Burmistrza Ryszarda Niedziółki? Była Pani z nami. Zajęła Pani w radzie miejsce Damiana Nietrzeby. Była Pani przeciwna polityce słabego Ryśka Niedziółki. Jaki Pani przykład daje swoim uczniom? Proszę się wypowiedzieć!! Wie Pani co to jest zdrada? Jak zareagują Pani uczniowie jak dowiedzą się o Pani poczynaniach? Czy pani można wierzyć ? Będziemy czekać do najbliższego głosowania na sesji rady miasta.

  1. Brawo za komentarz, wiem, że nauczyciele to grupa „tak sobie” zarabiająca, ale co obiecał Ryszardo, że przynosi Pani A. Biała wstyd nauczycielom i jak pani daje radę – podobno w dwóch szkołach pani pracuje, chyba, że za te roszady dostanie pani jeszcze posadkę w trzeciej placówce.

   1. Faktycznie tak nie powinien robić nauczyciel. Dlaczego Pani tak robi, czy pani wychowankowie też mają tak robić? Proszę odpowiedzieć!!!! Rodzice czekają na odpowiedź? Czy dla Pani Alicji Białej nauczyciela młodzieży zdrada to normalność ?

    1. Ta pani nauczycielką!?Jeśli takie osoby są pedagogami naszej młodzieży, to marny los naszego kraju. Przeciez ta pani „sie sprzedała” w czasie swojej krotkiej „kariery” politycznej juz kilkakrotnie. I dodatkowo ani razu nie zabrała zdania w żadnej sprawie.

 6. A ty Edwardzie Mitrosie, jesteś niezależny i obejmujesz jakieś nędzne stanowisko, które daje ci Rysiek ? Cały czas byłeś z Hećmanem i co? Zastanów się czy warto pracować z takim człowiekiem? On tyle rzeczy spierdzielił w mieście, a ty chcesz jeszcze z nim rozmawiać?? Z nim nie ma o czym, zobacz jaka jest jego polityka ?Podwyżki czynszu w lokalach komunalnych, niebawem podwyżka cen wody i ścieków, odrzucenie 14 milionów zł na drogi w Kętrzynie i ty to będziesz popierał ? To jest działanie dobra dla mieszkańców? Edek ty masz szansę na wyrzucenie go ze stanowiska. I nie bój się o swoje dzieci zatrudnione w jednostkach organizacyjnych miasta. Ich nie jest tak łatwo zwolnić za nic. Trzymaj fason Edek i nie przechodź na stronę wroga on nic nie ma do zaoferowania!!!!

  1. Jezu, czy mi się wydaje czy ktoś pisze do Edka. Ludzie przecież on nic nie kumał, nie kumam i kumać się będzie, a wy tu jeszcze jakieś odezwy.
   PYTANIE MOJE BRZMI
   Czy radny zna znaczenie słowa odezwa Chyba za dużo wymagacie
   Poziom szewca

 7. „Ze wzrostem poczucia władzy rośnie poczucie własności, a maleje poczucie rzeczywistości.”
  Odnoszę wrażenie, że niektórzy Radni właśnie utracili z nią kontakt. Może nie jest jeszcze za późno…Jutro też jest dzień, znowu trzeba będzie spojrzeć w lustro.

 8. a ja uważam, że jest ok. Może w końcu będzie zgoda i radni z burmistrzem będą grać do jednej bramki dla dobra mieszkańców miasta. Po co te ciągłe kłótnie? Czy to coś zmieniło na dobre? Zgoda buduje i mam nadzieję, że nowa koalicja będzie mądrze budować. Jeśli chodzi o wymianę przewodniczących. Wybaczcie, ale czy Rypina jest takim super przewodniczącym? Czy Wioletta Czech zna się na kulturze, sprawach socjalnych, sporcie itd? Chyba słabo to u niej wygląda. Mam nadzieję, że wybierze sie ludzi kompetentnych. Pożyjemy, zobaczymy. Ja jestem za zgodą.

  1. To dzìęki odważnym radnym Niedziółka nie wydał kolejnych 100 tyś za raport o stanie miasta. Na co ten Niedziółka trwonil kasę. Audyty po 100 tyś, raporty drugie 100 tyś. Przegrane sprawy sądowe z wypedzonymi że stanowisk ludźmi. Skutery dla kolegi Wróbla za 25 tyś. Dlaczego kętrzyński kancelaria nie obsługuje miasta, a ta z Olsztyna Jakubowskiej i mosakowskiej. Niedziółka ja ciągnie za sobą i jak był w farelu, i w starostwie i teraz w mieście. Za swoje je opłaca, czy za publiczne. Jak za publiczne, to może lepsi byliby nasi prawnicy. O jakiej zgodzie Pani mówi? Na to, by nikt nie krytykował burmistrza i Wróbla, i by dalej dzwonili publiczne środki???

  2. Zgoda na zatrudnianie szewców na stanowiska? Zgoda na mobbing pracowników Ktbs? Zgoda na niszczenie związków zawodowych? Zgoda na niszczenie Granicy?

  3. Czy Gusia to zdrobnienie od Gęś ?
   Tak można wnioskować z poziomu twojego wpisu. A może jesteś lizusem burmistrza?

   Burmistrz to organ wykonawczy, a prawo i budżet ustala Rada Miejska.
   Gdy burmistrz „kupuje” radnych stanowiskami dla członków rodzin to jest korupcja samorządowa.

   PiS pomógł Niedziółce wygrać wybory. Teraz Niedziółka robi koalicję z radnymi Hećmana.
   Przecież niedziółka to zwykły zdrajca !

   1. Gęś to ty jesteś kimkolwiek jesteś. Ciekawe jest to, że jak pojawi sie wpis, że ktos ma inne zdanie to jest od razu atakowany. Poziom twojej wypowiedzi to zwyczajne dno.

 9. Kłótnie i spory miną gdy radni swoje zdanie wreszcie będą mieli. Moze wreszcie zrozumieli ze Krzysztof im już tylko dzień dobry powiedzieć moze.

 10. Zgoda na co? Na to, by Wróbel w spokoju mógł spłacać publicznymi pieniędzmi swoje 700 000 zł kredytu? By wykopywał z pracy mieszkańców Kętrzyna, a dawał pracę swoim kumplom? By dawał zlecenia swoim znajomym tając to przed innymi? By niszczył ludzi zaangażowanych, a wprowadzał tych, ktorzy zrealizują każdy jego zamysł? By siał nam propagandę za nasze pieniądze? O takiej zgodzie mówisz Gusia?

 11. Każdy, kto gra z Niedziółka do jednej bramki, gra do bramki Wróbla. Ten cwaniak cały czas główkuje, gdzie i jak by tu jeszcze skubnąć publiczną kasę? GKRPA, Granica po co to przejęli? Po co Lizuj został prezesem Granicy? Po co komendant strazy miejskiej został czlonkiem GKRPA? By Wróbel mógł położyć łapsko na kasie.

 12. Ten burmistrz położył wszystko, co mógł. Szkodnik i niszczyciel. Biznesmen od siedmiu boleści. I jeszcze ten sprowadzony przez niego dziennikarz od propagandy i wyciągania publicznej kasy. Radni, kogo wy chcecie popierać.

 13. Ciekawe, co na to członek zarządu PiS – starosta – Michał Kochanowski?

  To przecież u niego pracuje radny Niedzwiedzki, który bedzie głosował za odwołaniem Przewodniczącego Rypiny – równoczesnie Przewodniczącego PiS w Kętrzynie?

  To w nadzorowanej przez niego szkole pracuje radna Biała, która odeszła z klubu PiS i też będzie głosować za odwołaniem Przewodnicząceo Rypiny.

  Panie starosto!

  Odpowie pan?

  1. Kochanowski już dawno poszedł w układ z Niedziółką:
   współnie z Prokopem chcą odwołac Rypinę
   i z powrotem posadzić Prokopa
   na stołku przewodniczącego PiS w Kętrzynie?

 14. Mam wrażenie że prawie wszystkie te komentarze są pisane przez jedną osobę. Pytanie tylko czy to pan Rypina, czy pani Czech tak bardzo boją się utraty miejsca za stołem prezydialnym i przy tym mniejszej diety. A kto jak nie oni promowali pana Niedziółkę, popierali podwyżki śmieci, audyty, zatrudnianie kolesi. Rypina mógł się nie bać pracy i zostać zastępcą burmistrza. Wówczas nie byłoby w Kętrzynie pana Wróbla.

  1. Ad 1 zdania: „Mam wrażenie że prawie wszystkie te komentarze są pisane przez jedną osobę.”
   Analiza struktur składniowych i jednostek frazeologicznych wychwytuje różnice w komentarzach więc to wpisy różnych osób.

   Ad 2 zdania: Pytanie tylko czy to pan Rypina, czy pani Czech tak bardzo boją się utraty miejsca za stołem prezydialnym i przy tym mniejszej diety.”
   Gdyby pani Czech i pan Rypina bali się utraty stanowisk to siedzieliby cicho. Głośno pokazują manipulacje narcyza Wróbla i niedacznika Niedziółki więc mają odwagę i się nie boją.

   Dla nich „Honor ważniejszy od pieniędzy”

   Ad 3 zdania: „A kto jak nie oni promowali pana Niedziółkę, popierali podwyżki śmieci, audyty, zatrudnianie kolesi.”
   Było trzech kandydatów na burmistrza. W drugiej turze Rypina poparł Niedziółkę. Potem, po wyborach, zrobili koalicję w radzie miasta. Ponieważ Niedziółka zaczął podwyższac opłaty, zatrudniać kolesi, marnowac pieniądze, radni zaczęli sprzeciwiac się takiemu postepowaniu. Niedziółka dokupił więc kilku radnych bez charakteru i honoru. Będzie odwoływał Rypinę za to, że patrzy mu na ręce i pilnuje finansów?
   Znowu powtarza się sytuacja ze starostwa. Wtedy Hećman zrobił Niedziółkę starostą, to potem Niedziółka go zdradził. Zerwał współpracę i wystartował na burmistrza. Teraz dzięki Rypinie Niedziółka został burmistrzem, to za to będzie go odwoływał z przewodniczącego? Takie postępowanie Niedziłki, to postępowanie ludzi zakompleksionych o słabym charakterze.

   Ad 4 zdania: „Rypina mógł się nie bać pracy i zostać zastępcą burmistrza.”
   Gdyby Rypina został zastępcą burmistrza to także sprzeciwiałby się takiemu niegospodarnemu i nieudacznemu postepowaniu Niedziółki. Przeciwko wyprowadzaniu pieniędzy do prywatnych osób. Nedziółka by go po pół roku odwołał, bo do powołania i odwołania nie potrzeba zgody rady. Czas pokazał, że Rypina zrobił słusznie.

   Ad 5 zdania: „Wówczas nie byłoby w Kętrzynie pana Wróbla.”
   Gdyby Rypina zaostał zastępca burmistrza Wróbel byłby dyrektorem KCK. Pieniądze tak jak wcześniej poszłyby z KCK do Spółdzielni a stamtąd do szwagra. Rypina sprzeciwiłby się temu wyprowadzaniu pieniędzy więc po pół roku Niedziółka odwołałby Rypinę. Wróbel zostałby zastępcą a Rypina nie byłby radnym.

   1. To prawda, Niedziółka wart jest Wróbla no i odwrotnie. Ten sam pokrój ludzi. Nikt uczciwy nie uchowałby się. Niedziółka nie cierpi sprzeciwu. Pozbywa się oponentów realnych i potencjalnych.

 15. Wysłałem kiedyś link z konferencją Grzegorza Prokopa do władz wyższych PISU i muszę wam powiedzieć, że ubaw był „po pachy”. Przeanalizowano jego cv i wiecie jaki rezultat? On był zawsze na stanowisku dobrze platnym jak PIS byl przy wladzy. Gdyby mu teraz np. zrobić test wiedzy o ustawie o promocji zatrudnienia – poległby z kretesem.

 16. Każda osoba , która zdradza nie tylko przyjaciół , ale swoje przekonania w imię prywatnych małych interesów, ma rodzinę, , bliskich i w domu lustro.Jak spojrzy sobie w twarz w tym lustrze , jak wyjaśni tę woltę ? Ktoś powie-tylko krowa nie zmienia poglądów-racja.Jednak nie wtedy ,kiedy ta zmiana spowodowana jest prywatną korzyścią i została sowicie „opłacona”.Radni zostali wybrani przez nas, mieszkańców. Mają zabiegać o pomyślność naszego miasta, protestować przeciw złym decyzjom i pomysłom tak merytorycznym, jak personalnym .Radny i burmistrz powinni być ludźmi honoru,
  nie dawać się manipulować i „sprzedawać” za srebrniki.Powinni……
  Dziękuję Pani Helenie i Wioletcie za obronę loży-Maria Skibińska

  1. Tylko krowa nie zmienia poglądów – rzekła świnia przepychając się do koryta.

   Ilu radnych odda swoje głosy za „koryto” ?
   Zobaczymy na najbliższej sesji 29 kwietnia.

   1. Kilku karierowiczów Polska polityka już miała pewien radny wojewódzki do pisu i posłanka do koalicji rządzącej

  2. Osoba która jest w samorządzie a myśli tylko swoich interesach zdrady w tym nigdy nie zauważy, ale zdrade innych owszem wytyka i krytykuje. Taki w lustro nigdy spojrzeć nie powinien a przegląda się codzień i widzi w sobie człowieka sukcesu, a jak usłyszy to co za plecami mowią sądzi ze to zazdrość lub strach.

 17. Do Pani Grażyny. Proszę się przyjrzeć obecnej sytuacji w KTBS. Z tego co mi wiadomo były Prezes ( szewc ) chciał rozbić tam panujący układ. Wymyślili ZZ by ochronić swoje tyłki. Nie udało mu się, a Pani od ZZ już składała pisma do szefostwa o mobbing i szykany ze strony osoby która dostała troszkę władzy i wywaliła z tego układu panią od ZZ. Tam jest walka o wpływy i albo rozwalą tą firmę albo będzie sale konflikt. A osoba zarządzająca boi się wychylić i przymyka oko na wszystko.

  1. Ktoś wie , z jakim układem walczył w KTBS szewc Niedziólki i przegrał? I z jakim ukladem w KTBS walczy pani ksiegowa prezes? I jaki z tym ukladem ma zwiazek szefowa związków zawodowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *