PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga; Klasa Okręgowa; B Klasa – Magna Masuria

Jak co tydzień, serdecznie zapraszamy do przeczytania krótkiego opisu meczów rodzimych drużyn z powiatu kętrzyńskiego, które miały miejsce w ten weekend. Z pewnością jest to udany weekend dla drużyn walczących w IV lidze, mniej udany weekend dla drużyn z Klasy Okręgowej. W B-Klasie kolejna wysoka porażka.

KKS Granica Kętrzyn 1:0 Mrągowia Mrągowo

Pierwsza połowa bardzo wyrównana, mimo że to goście stawiani byli w roli faworytów, to obydwie drużyny tworzyły sobie dobre sytuacje, jednak brakowało wykończenia. W drugiej połowie było podobnie, aż do 75 minuty, gdzie gospodarze po dobrej kontrze z prawej strony boiska i wejściu w pole karne rywali, wywalczyli „jedenastkę”. Do wykonania rzutu karnego w 77 minucie podszedł Targashov Nikita, który pewnie strzałem w lewy dolny róg pokonał bramkarza Mrągowi. Wiceliderzy po tej bramce za wszelką cenę chcieli odrobić stratę i wywalczyć chociaż remis, jednak kętrzynianie pewnie się bronili i nie stracili prowadzenia do końca meczu.

MKS Korsze 4:0 GSZS Rybno

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu gospodarzy, którzy kreowali sobie dużo sytuacji bramkowych, jednak nie wszystkie potrafili wykorzystać. Pierwsza wykorzystana sytuacja była już w 7 minucie, gdzie Piotr Sawicki „położył” obrońcę i wpakował piłkę do siatki. Podwyższenie na 2:0 gospodarze zyskali po ładnym strzale Pawła Flisa w 32 minucie. W późniejszym etapie gry zarówno goście jak i gospodarze kreowali dogodne sytuacje, jednak brakowało wykończenia. Dopiero w 82 i 90 minucie padły dwie kolejne bramki dla MKS-u, pierwsza po dośrodkowaniu Mariusza Gąsiorowskiego i wykończeniu Piotra Tarafarskiego, a druga po składnej akcji, którą wykończył ten sam zawodnik.

Klasa Okręgowa – Grupa I

GLKS Jurand Barciany 2:1 MBKS Victoria Bartoszyce

Piłkarze drużyny z Barcian obronną ręką wychodzą z tego pojedynku i odskakują coraz bardziej od strefy spadkowej. Można powiedzieć, że cały mecz zamknął się w 35 minut, ponieważ to w tej minucie oglądaliśmy ostatnią bramkę. Obydwie bramki gospodarzy zdobył Damian Roksela, który trafiał do siatki rywali w 12 i 25 minucie, zaś goście bramkę kontaktową zdobyli w 35 minucie, jednak ostatecznie nie zdołali doprowadzić do remisu.

SKS Szczytno 2:0 LUKS Wilczek Wilkowo

Druga z rzędu ligowa porażka piłkarzy z Wilkowa, tym razem przegrali z dużo niżej notowanym przeciwnikiem ze Szczytna. Wydawać by się mogło, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, jednak końcówka meczu przyniosła niespodziewane emocje. W 82 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy zmotywowani zdobyciem prowadzenia poszli za ciosem i w doliczonym czasie gry podwyższyli wynik na 2:0 tym samym ustalając wynik spotkania.

Orlęta Rema Reszel 0:0 KS Śniardwy Orzysz

Osobiście dla mnie ten wynik jest delikatnym zaskoczeniem, liczyłem że w tym meczu ujrzę dużo ładnych akcji i bramek, jednak tak się nie stało. W pierwszej połowie przewagę mieli goście, którzy mimo wszystko nie potrafili otworzyć wyniku. W drugiej połowie szanse się wyrównały, jednak żadna z drużyn nie stworzyła sobie tzw. „setki”. Wynik 0:0 jak najbardziej zasłużony. Warto dodać, że u „Orląt” w drugiej połowie w wieku 15 lat i 4 dni zadebiutował Jakub Lewandowski, co czyni go najmłodszym debiutantem w erze spisywania składów.

B – Klasa: Grupa I

Mini Soccer Academy Mrągowo 6:1 SAS Szansa Reszel

Kolejna wysoka porażka piłkarzy z Reszla. Mimo, że w 37 minucie to właśnie goście strzelili pierwszą bramkę i prowadzili 1:0, to dalej nie było tak kolorowo. Bramka padła po błędzie obrony MSA Mrągowo. Później rozpoczął się festiwal strzelania do jednej bramki gdzie raz po raz piłka lądowała w siatce gości.