Finał Akcji Rowerowej dla wychowanków Domów Dziecka. – Magna Masuria

Finał Akcji Rowerowej dla wychowanków Domów Dziecka.

0

Jacek Szwark znany szerzej jako JACA, człowiek, który oddaje serce w pomaganiu innym, znany jest z działań charytatywnych  zarówno na rzecz dzieci, ale również dorosłych, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami.

Pod koniec marca uruchomiona została zrzutka na prezenty dla wychowanków pięciu placówek Domów Dziecka w Kętrzynie, Reszlu, Giżycku, Mrągowie i Bartoszycach. W trakcie zbierania środków wspierający uzbierali ponad 11 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na poszczególne prezenty. Każda złotówka przekładała się również na kilometry wykręcane na rowerze. Codziennie na profilu JACA – Pomoże JAK MOŻE informował o przebytych kilometrach.

W końcu pod koniec maja w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Jacek Szwark odwiedzał po kolei placówki Domów Dziecka w regionie. Zaczął od Bartoszyc, gdzie dostarczył długo wyczekiwaną bieżnię. Następnie w kętrzyńskim Domu Dziecka przekazał 11 hulajnóg oraz klapki Kubota. W Giżycku sprezentował dla dzieciaków dwie bramki wraz z siatkami, tablice do gry w koszykówkę, a w niedługim czasie dotrą do tej placówki różnego rodzaju piłki. W Reszlu dzieci otrzymały prezenty indywidualne od drobnej elektroniki po ubrania, a nawet wędkę. Natomiast w Mrągowie przekazał dzieciom 38 par butów.

Nie jest to pierwsza akcja zorganizowana czy wspierana przez Jacę. Wcześniej również organizował Akcje Rowerowe związane ze wspieraniem najmłodszych czy również uczestniczył w zbiórkach pieniędzy pod hasłem Rap dla Kingi czy Śpiewamy dla Dawida. W grudniu 2019 roku został nagrodzony przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina I miejscem w Barwach Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *