10-latka potrącona na przejściu dla pieszych – Magna Masuria

10-latka potrącona na przejściu dla pieszych

0

Pośpiech, zbyt szybka jazda i brak ostrożności – to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do potrącenia 10-latki doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Kierowco, przed przejściem dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność. ZWOLNIJ!

W poniedziałek (07.06.2021r.) kilka minut przed godz. 15:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony o potrąceniu dziecka na ul. Chopina w Kętrzynie. We skazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na oznakowanym przejściu dla pieszych 69-letni mężczyzna kierując pojazdem marki Audi A3 nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do potrącenia 10-latki. Dziewczynka z obrażeniami ciała została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że był trzeźwy. Kierujący samochodem twierdził, że nie zauważył pieszej.  

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych. Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do „pasów”, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Pieszym przypominamy o tym, aby każdorazowo, gdy zbliżają się do tzw. zebry, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nią wejść i to nie spowoduje nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo prosimy, aby spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, starać się być widocznym dla kierujących. Kiedy zapada zmrok lub poruszamy się pieszo w warunkach złej widoczności, koniecznie powinniśmy stosować elementy odblaskowe. Niezależnie czy jesteśmy pieszym czy kierowcą danego dnia, powinno nam jednakowo zależeć na naszym wspólnym bezpieczeństwie. Mówimy tu przecież o zdrowiu i życiu człowieka. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *