forBET IV liga: Machina nie do zatrzymania – kolejne zwycięstwo Polonii – Magna Masuria

forBET IV liga: Machina nie do zatrzymania – kolejne zwycięstwo Polonii

0

W ramach 9. kolejki forBET IV ligi Polonia Lidzbark Warmiński podejmowała przed własną publicznością Olimpie Olsztynek. W poprzedniej kolejce olsztynecki zespół zaskoczył i niespodziewanie pokonał u siebie Mamry Giżycko, natomiast Polonia pewnie pokonała Tęcze Biskupiec dopisując czwartą wygraną z rzędu.

Początek spotkania od razu był dynamiczny, a gospodarze od razu rzucili się do ataku. Obrona Olimpii Olsztynek długo nie wytrzymała i w 9 minucie wynik spotkania otworzył Cezary Sobolewski perfekcyjnie wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rozpoczęciu gry z rzutu rożnego. Olimpia miała swoje momenty, gdzie próbowała zagrozić bramce gospodarzy. Niestety w tym spotkaniu olsztyneccy zawodnicy wyglądali nijak przy świetnie prezentującym się zespole Polonii, który niezwykle efektywnie grał skrzydłami, solidnie walczył w środku pola jak i defensywie. W 32 minucie strzałem głową popisał się Piotr Karłowicz, który perfekcyjnie wykorzystał wrzutkę z prawego skrzydła Sergeya Gurova. Natomiast wynik na 3 do 0 podwyższył ponownie Cezary Sobolewski pewnie wykorzystując rzut karny w 42 minucie.

Po zmianie stron Olimpia Olsztynek próbowała utrzymać aktualny wynik do końca, lecz na przeszkodzie stanął Sergey Gurov, który w 59 minucie wyszedł sam na sam z bramkarzem gości. Strzelił z całej siły po długim rogu, a piłka zakręciła się w siatce bramki. Końcowy wynik ustanowił Bartłomiej Gorzycki, który w 63 minucie wszedł za Cezarego Sobolewskiego. Do bramki z ponad 30 metrów wykonując w 83 minucie rzut wolny. Bramkarz Olimpii nawet nie zdążył zareagować. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Polonii – Michał Skarbek.

Twierdza Lidzbark Warmiński ponownie okazała się nie zdobyta, a passa trwa od ponad 40 spotkań. Za tydzień w sobotę zawodnicy Polonii jadą do Rybna zmierzyć się z beniaminkiem forBET IV ligi – Constract Lubawa. Start o godz. 15:30

POLONIA LIDZBARK WARMIŃSKI 5:0(3:0) OLIMPIA OLSZTYNEK
Cezary Sobolewski 9’; 42’, Piotr Karłowicz 32’, Sergey Gurov 59’, Bartłomiej Gorzycki 83’

Poz.DrużynaPkt.Z-R-P*Bramki
1.DKS Dobre Miasto227-1-122:8