ORNETA: Ułan z 14. Pułku Matki Boskiej Jazłowieckiej w Ornecie – Magna Masuria

ORNETA: Ułan z 14. Pułku Matki Boskiej Jazłowieckiej w Ornecie

0

W niedzielne popołudnie mieszkańcy gminy Orneta mogli być naocznymi świadkami niecodziennego zdarzenia. Otóż ma orneckiej trasie pojawił się umundurowany ułan na przepięknym, białym koniu. Zatrzymał się w miejscowości Bażyny, w gminie Orneta, gdzie postanowił odpocząć przed kolejną podróżą.

Ułanem jak się okazało był Zbigniew Sosnowski, przynależący do Stowarzyszenia we Wrocławiu, pn. 14. Pułk Matki Boskiej Jazłowieckiej.

W rozmowie z okolicznymi mieszkańcami zdradził, że podróżuje tak, już od dłuższego czasu. Wyruszył z Wałbrzycha i obecnie zmierza w kierunku Gdańska. Jego nietypowa w tych czasach podróż, jest pielgrzymką, krucjatą i misją łączącą w sobie elementy patriotyzmu i religijności, tak bardzo przez niego pielęgnowane. Pan Zbigniew podróżuje by oddać hołd Ułanom, którzy polegli za naszą wolność.

Przez Polskę prowadzi go i ocala od nieszczęść Matka Boska Jazłowiecka, którą nosi w sercu. Podczas podróży towarzyszy mu również medalik z jej wizerunkiem, który jest dla niego opoką. Matka Boska Jazłowiecka trzyma ręce skrzyżowane na piersi. Mówi do nas w języku migowym: „Kocham Was”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *