forBET IV liga: Mamry Giżycko bez trenera – Magna Masuria

forBET IV liga: Mamry Giżycko bez trenera

0

fot. Facebook/Przemysław Łapiński

Późnym wieczorem w poniedziałek [24.10.2022] na prywatnym profilu Facebook Przemysław Łapiński poinformował, że po trzech latach pracy przestał być trenerem pierwszego zespołu GKS Mamry Giżycko.

Powodów jest … kilka, ale ten najważniejszy to zdrowie, który uniemożliwia prowadzenie zespołu czytamy w oświadczeniu byłego trenera Łapińskiego[…] Jestem dumny, że w okresie mojej pracy dla giżyckiej piłki wraz z drużyną zapracowaliśmy na awans do III ligi.

Przypomnijmy, że Przemysław Łapiński był najdłużej pracującym szkoleniowcem pierwszej drużyny GKS Mamry Giżycko w mienionej dekadzie. Z szalonym sezonie 2020-2021 wywalczył w morderczym tempie awans do III ligi. Zespół Mamr zdobył wtedy najwięcej bramek spośród ligowych rywali w 20-leciu IV ligi warmińsko-mazurskiej oraz na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu uciekł Mrągowi Mrągowo, która również marzyła o awansie. W trzecioligowych rozgrywkach drużyna ostatecznie zajęła 15 lokatę zdobywając 42 punkty, choć pod koniec sezonu na wyższym poziomie rozgrywkowym pokazali, że stać ich na walkę równy z równym z innymi III-ligowcami. Początek sezonu 2022-2023 zapowiadał się rewelacyjnie, lecz obecnie zajmuje 8 pozycję z dorobkiem 19 punktów [6 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek].

Również jak poinformował oficjalny profil Mamr Giżycko koniec funkcji szkoleniowca pierwszego zespołu dla trenera Przemysława Łapińskiego nie kończy jego współpracy z klubem. Łapiński nadal będzie pełnić stanowisko Trenera Koordynatora Akademii Piłkarskiej GKS Mamry.

[AKTUALIZACJA] Nowym trenerem pierwszej drużyny GKS Mamry Giżycko został Marek Radzewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *