forBET IV liga: Mamry na tarczy wróciły z Białej Piskiej – Magna Masuria

forBET IV liga: Mamry na tarczy wróciły z Białej Piskiej

0

Za nami 3. kolejka forBET IV ligi w ramach, której Znicz Biała Piska u siebie podejmowała Mamry Giżycko. Choć zawodnicy giżyckiego GKS-u zaprezentowali się znacznie lepiej niż tydzień wcześniej, to ostatecznie musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 1:3. Te spotkanie cieszyło oko zarówno miejscowych kibiców jak i tych przyjezdnych, jednak porażka zawsze pozostawia po sobie niesmak mimo, że było co oglądać, piłkarze byli wyraziści, a mecz ten na pewno nie pozostanie bez echa.

Od samego początku spotkania zawodnicy Mamr postanowili dać o sobie znać i nie chcieli oddać pola liderowi ligi. W początkowym minutach spotkania zawodnicy GKS-u mieli dwie „setki”, których nie udało się wykorzystać. Dobrymi paradami popisał się bramkarz Znicza Dominik Kąkolewski broniąc dwa uderzenia Krystiana Sadochy. Pomimo narzucenia wysokiego tempa i presji na zawodników Znicza to właśnie gospodarze jako pierwsi cieszyli się z pierwszej bramki. W 10. minucie, po stracie Dominika Romanowskiego, zawodnik Znicza – Bartosz Giełażyn – znalazł się w doskonałej pozycji do oddania strzału. Bramkarz Mamr – Patryk Kleczkowski – zdołał obronić jego uderzenie, lecz przy dobitce Nazara Malinowsky nie miał już żadnych szans. Nie minęło pięć minut, a gospodarze ponownie zagrozili bramce Kleczkowskiego, lecz po strzale Giełażyna piłka odbiła się od poprzeczki.

Po zmianie stron zawodnicy Mamr weszli z nową energią na boisko i w zaledwie pięć minut od wznowienia gry udało im się doprowadzić do remisu. Krystian Sadocha został sfaulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Paweł Drażba pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Punktem zwrotnym w całym spotkaniu okazała się rzut rożny w wykonaniu Znicza w 60. minucie. Po błędzie bramkarza Mamr, Kacper Sylwisty podwyższył wynik. Pomimo próby odwrócenia losów spotkania to Znicz raz jeszcze pokazał swoją siłę, a Maksym Skryba ustalił wynik spotkania na 3 do 1 w 90. minucie.

ZNICZ BIAŁA PISKA 3:1 (1:0) MAMRY GIŻYCKO
Nazar Malinowsky 10’; Kacper Sylwisty 60’; Maksym Skryba 90’ – 50’ (k) Paweł Drażba

SKŁAD: Kleczkowski, Aleksandrowicz, Kucharski, Wiszniewski, Romanowski (Waszczyn, Olszewski), M. Rutkowski (J. Rutkowski), Świderski, Mroczkowski, Mazurowski (Baiduk), Drażba (Dymiński),  Sadocha.