GIŻYCKO: Osa wleciała do samochodu – spowodowała wypadek – Magna Masuria

GIŻYCKO: Osa wleciała do samochodu – spowodowała wypadek

2

fot. OSP Spytkowo

W piątek, 18 sierpnia br., około godz. 13:00 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Sołdany [gm. Giżycko]. W wyniku zdarzenia osobowe Audi uderzyło w drzewo, a jedna z podróżujących tym autem osób została przetransportowana do szpitala z podejrzeniem urazu głowy i klatki piersiowej.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze policji z KPP Giżycko ustalili, że przyczyną wypadku był niespodziewany kontakt z osą. Kierowca pojazdu relacjonował, że w chwili zdarzenia podróżował z pasażerką. Nagle do wnętrza auta dostała się osa, która wleciała pod odzież pasażerki. Sytuacja wywołała u kobiety panikę, która w wyniku tego wypięła się z pasów bezpieczeństwa, uniosła się z fotela i nachyliła w kierunku kierowcy.

Skutki tego nagłego zdarzenia okazały się tragiczne dla przebiegu jazdy. Kierowca, który stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z drzewem. Na skutek tej kolizji, audi doznało poważnych uszkodzeń, a pasażerka pojazdu odniosła urazy głowy i klatki piersiowej.

Kierowca pojazdu był trzeźwy.

2 thoughts on “GIŻYCKO: Osa wleciała do samochodu – spowodowała wypadek

  1. a pasażerka też była trzeźwa?
    Osa mandat za spowodowanie wypadku w ruchu lądowym. Pasażerka mandat za jazdę bez pasów, uniesienie się z fotela i nachylenie w kierunku kierowcy, który przez to stracił panowanie nad pojazdem. A może nie osa była winna a kierowca który jechał z otwartymi oknami przez które domniemana sprawczyni wleciala do auta a potem pod odzież pasażerki auta.
    Ciekawe czy ubezpieczyciel uwierzy w ten mrożący krew w żyłach przebieg wycieczki ?

    1. a może uniesienie się z fotela i nachylenie w kierunku kierowcy nie było spowodowane osą tylko… uniesieniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *