GIŻYCKO: Dwóch braci pobiło mężczyznę z użyciem nożna

0

Dwaj bracia w wieku 36 i 37 lat najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Podejrzani są o pobicie 43 – latka, mieszkańca powiatu giżyckiego. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Jeden z mężczyzn będzie odpowiadał w tzw. „multirecydywie”.

O pobiciu 43 – latka, dyżurny giżyckiej jednostki został powiadomiony 12 sierpnia br około godz: 05:00. Zgłoszenie dotyczyło pobicia z użyciem noża. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dwaj mężczyźni na jednym z osiedli w Giżycku pobili mężczyznę. Sprawcy zadawali ciosy pięściami i użyli także noża. W wyniku obrażeń pokrzywdzony wymagał hospitalizacji, załoga pogotowia przewiozła go do szpitala. Policjanci z Giżycka, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że zajście pomiędzy mężczyznami zaczęło się z błahego powodu. Wymiana zdań, przerodziła się w awanturę zakończoną atakiem na 43 – latka. Funkcjonariusze po ustaleniu miejsca pobytu podejrzanych o to przestępstwo, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat, byli to bracia.

W piątek (18.08.2023 r.) mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem „noża”, którego skutkiem było spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 43 – latka. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres najbliższych trzech miesięcy. Prost z sali sądowej, gdzie przedstawiono im postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego trafili do aresztu. 36 – latek będzie odpowiadał w tzw. „multirecydywie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *