forBET IV liga: Mrągowia zwycięska w „Derbach Mazur”! – Magna Masuria

forBET IV liga: Mrągowia zwycięska w „Derbach Mazur”!

0

Sobotnie spotkanie w Mrągowie jak zapowiadaliśmy wcześniej obfitowało po brzegi w piłkarskie emocje zarówno na boisku jak i na trybunach, jednak koniec końców to gospodarze okazali się lepsi strzelając dwie bramki w drugiej połowie spotkania.

Zespół z Mrągowa w tym spotkaniu wyglądał o wiele lepiej od kętrzyńskiej drużyny. Więcej biegali, tworzyli więcej sytuacji podbramkowych, a wynik mógłby być wyższy gdyby nie kapitalne interwencje bramkarza Granicy Kętrzyn – Mateusza Paplińskiego. Mecz również mógł się zakończyć innym wynikiem gdyby nie mankamenty dręczące kętrzyński zespół, a jest nim przede wszystkim brak rasowego napastnika.

W pierwszej połowie walka była wyrównana, ale częściej do głosu dochodzili zawodnicy Mrągowi. W drugiej połowie zawodnicy „żółto-czarnych” rzucili się do ataku i przez wiele minut nie wypuszczali kętrzyńskiego zespołu z ich własnej połowy. Dopiero po kilku kontrach kętrzyńskiego sytuacja na boisku uspokoiła się, ale tylko na chwilę. W 71  minucie dochodzi do ewidentnego fauli zawodnika Granicy w polu karnym, lecz zarówno sędzia główny jak i liniowy nie sygnalizuje przewinienia w polu karnym Mrągowi. Do podobnej sytuacji dochodzi minutę później w polu karnym Granicy Kętrzyn i sędzia bez namysłu wskazuje na wapno. Jedenastkę wykorzystuje Łukasz Kuźnierz, a dziesięć minut później wynik podwyższa Kamil Skrzęta.

Zespół Granicy w drugiej części drugiej połowy zaliczył poważny regres formy i wydawać się mogło, że zawodnicy złapali „zadyszkę” od intensywności jaką narzucili podopieczni Mariusza Niedziółki, którzy wyraźnie byli w tym meczu lepsi.

Mrągowia Mrągowo 2:0 (0:0) Granica Kętrzyn

Pozostałe wyniki 27. kolejki forBET IV ligi:

Olimpia II Elbląg 1-1 Mamry Giżycko
DKS Dobre Miasto 3-1 Polonia Iłowo
Huragan Morąg 0-2 Polonia Lidzbark Warmiński
Jeziorak Iława 2-4 Tęcza Biskupiec
Motor Lubawa 3-4 Znicz Biała Piska
Pisa Barczewo 3-2 Rominta Gołdap
Olimpia Olsztynek 2-2 GKS Wikielec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *