REGION: Dwie zawodniczki z Kętrzyna i Rynu zostały reprezentantkami Młodzieżowej Kadry Narodowej w Break Dance – Magna Masuria

REGION: Dwie zawodniczki z Kętrzyna i Rynu zostały reprezentantkami Młodzieżowej Kadry Narodowej w Break Dance

0

Mamy reprezentantów w Młodzieżowej Kadrze Narodowej Breakingu (Break Dance), nowej dyscypliny olimpijskiej, Która zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich – Paryż 2024.

Województwo Warmińsko-Mazurskiego w Młodzieżowej Kadrze Narodowej Breakingu będą reprezentowały dwie zawodniczki ze Stowarzyszenia Hip Hop Mazury – klubu, który oficjalnie przynależy do Polskiego Związku Sportu Tanecznego. Pierwsza zawodniczką jest Iga Górska z Kętrzyna, która na co dzień trenuje w Kętrzyńskim Centrum Kultury pod okiem instruktora Piotra Frąckiewicza. Druga zawodniczka Emilia Kociałkowska pochodzi z Rynu, gdzie trenuje w Regionalnym Parku Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie a jej trenerem jest Robert Grynis. Obie zawodniczki mimo różnych miast zamieszkania często wspólnie trenują oraz występują na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach. Umiejętności, które wypracowały na przestrzeni lat zapewniły awans do Narodowej Kadry, gdzie pojawiają się pewne szanse związane z możliwością reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata a także Igrzyskach Olimpijskich. Bycie w Kadrze to również obowiązki jakie ciążą na zawodniku, z pewnością większe oddanie pasji jaką jest Breaking, przygotowanie indywidualnego programu treningowego przez trenera, czy szukanie wsparcia finansowego przez klub, ponieważ nie wszystkie wyjazdy na turnieje są pokrywane przez Polski Związek Sportu Tanecznego i na zawodniku spoczywa ciężar uczestnictwa w licznych wydarzeniach sportowych. Jednak w tym przypadku pozytywnej myśli jest trener – Piotr Frąckiewicz, który podkreśla, że ludzi pozytywnie nastawionych do wsparcia i pomocy jest wielu, również i w tym przypadku z pewnością znajdziemy pomocną dłoń, która sprawi, że talenty którymi się opiekujemy, dzięki wsparciu finansowemu rozwiną skrzydła i osiągnąć światowy poziom (osoby zainteresowane wsparciem mogą zgłaszać chęć pomocy mailowo Piotr.f.ketrzyn@gmail.com).

Iga Górska wraz z Emilią Kociałkowską w miniony weekend uczestniczyły na pierwszym zgrupowaniu Młodzieżowej Kadry Narodowej Breakingu w Warszawie, gdzie oprócz kwestii organizacyjnych, warsztatów tanecznych, wzięły udział w Pikniku Olimpijskim – jednym z najważniejszych eventów rekreacyjno-sportowych w Polsce promującym aktywność sportową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *