forBET IV liga: Na inaugurację sezonu zwycięstwo w Iłowie – Magna Masuria

forBET IV liga: Na inaugurację sezonu zwycięstwo w Iłowie

0

Pierwszy mecz sezonu to zawsze wyjątkowe wydarzenie dla kibiców i zawodników. Granica Kętrzyn wypadła imponująco, zdobywając pewne zwycięstwo 4:1 nad Polonią Iłowo. Od początku spotkania nasza drużyna wykazała się determinacją i umiejętnościami, co zaowocowało cennymi trzema punktami.

Przewaga Granicy była widoczna od pierwszych minut. Zespół pod wodzą Adama Fedoruka kontrolował grę i stwarzał groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. W 22. minucie Patryk Policha jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, wykorzystując doskonałe podanie i pokonując bramkarza Polonii. Kilka minut później Marcin Spirydon miał okazję podwyższyć prowadzenie, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę.

Niewątpliwie jednym z kluczowych momentów pierwszej połowy był rzut karny podyktowany na korzyść Granicy. Bartłomiej Czerniakowski bezbłędnie wykorzystał okazję i zapewnił drużynie drugiego gola. Przeciwnik także próbował stawić czoła naszym atakom, jednak świetna postawa Mateusza Paplińskiego oraz pewna gra obrony zapobiegły staraniom iłowskiego zespołu.

Po przerwie zawodnicy Granicy kontynuowali dominację na boisku. Marcin Spirydon w 55. minucie zdobył trzeciego gola dla drużyny, wykorzystując zamieszanie w obronie Polonii. Również obrona naszej drużyny była na posterunku, zatrzymując próby ataku przeciwników. Niestety, w 75. minucie Polonia zdobyła honorową bramkę z rzutu karnego – egzekutorem był Akangmba Ransom.

Mimo tego, Granica nie spoczęła na laurach i odpowiedziała szybko. Igor Zapałowski ustalił wynik na 4:1, precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Warto również podkreślić, że nasza drużyna miała szansę zdobyć jeszcze więcej goli, jednak zabrakło dokładności w ostatnich akcjach.

Trener Adam Fedoruk miał powody do zadowolenia po meczu. Jego drużyna zaprezentowała się solidnie zarówno w defensywie, jak i w ofensywie, co owocowało wysokim zwycięstwem. Cieszy także fakt, że różni zawodnicy przyczynili się do zdobywania bramek, co świadczy o zrównoważonym potencjale drużyny.

To obiecujący początek sezonu dla Granicy, który pokazuje, że zespół jest zdeterminowany, by osiągnąć sukcesy. Kibice z pewnością z niecierpliwością oczekują kolejnych meczów i będą trzymać kciuki za swoją drużynę.

SKŁAD GRANICY KĘTRZYN: Papliński, Czerniakowski, Zapałowski, Oracz, Leszczenko, M. Swacha-Sock, Błędowski, Zawalich, Policha [59’ Turczyn], Spirydon, Strzelec [89’ Piechna]

Polonia Iłowo 1:4 (0:2) Granica Kętrzyn
Akangmba Ransom 76′ (K)22′ Patryk Policha, 45’+1 (K) Bartłomiej Czerniakowski, 55′ Marcin Spirydon, 85′ Igor Zapałowski