forBET IV liga: Zaczynamy sezon 2023/2024 – Magna Masuria

Już w ten weekend [5-6 sierpnia 2023] ponownie wystartuje forBET IV liga rozpoczynając tym samym sezon 2023/2024. W tym sezonie walka o mistrzostwo zapowiada się jeszcze bardziej ciekawie, a to dzięki temu, że coraz więcej zespołów ma realne szanse na zdobycie mistrzostwa.

Największym faworytem do wygrania tego sezonu forBET IV ligi niewątpliwe jest zespół z Lidzbarka Warmińskiego. Polonia od kilku sezonów szuka sposobu na awans, a z roku na rok jest notowana coraz wyżej. W zeszłym sezonie zespół „biało-czarnych” uplasował się na drugim miejscu. Rolę rywala w walce o mistrzostwo na pewno przyjmie Jeziorak Iława, który w ostatnich sezonach również ostrzy zęby na awans do III ligi. Nie wiadomo też z jaką formą zaprezentuje się Mazur Ełk. Widać, że po spadku do klasy okręgowej mocno pracowali nad odzyskaniem formy, lecz czy wystarczy im sił, żeby pójść prosto do III ligi?

O czołowe miejsca na pewno będą bić się drużyny z centralnej części województwa. Mam tu na myśli zespoły: Mrągowia Mrągowo, Mamry Giżycko oraz Tęczę Biskupiec. Mrągowski jak i giżycki zespół od lat prezentują wysoka i stałą forme. Z resztą zespół Mamr zasmakował rywalizacji na wyższym poziomie rozgrywkowym i też gdzieś po cichu marzy o powrocie. Natomiast zespół z Biskupca wydaje się być w końcu zespołem poukładanym i solidnym. Zimny prysznic wzięty w zeszłym sezonie stonował emocje, a po działaniach klubu i trenera Jałoszewskiego można odnieść wrażenie, że uporządkowano drużynę na kolejny sezon.

Wielką niewiadomą jest zespół z Kętrzyna. Po wielu latach na piłkarską emeryturę przeszedł snajper Granicy – Tomasz Bobrowski, a jego miejsce zajął Seweryn Strzelec. Widać też regres formy u podopiecznych Adama Fedoruka i rosną obawy czy aby kętrzyński zespół nie walczył o utrzymanie.

O utrzymanie będzie walczyć kilka zespołów, które uniknęły topora dzięki degradacji Sokoła Ostródy. Na pewno o każdy możliwy punkt będą zabiegać zawodnicy Rominty Gołdap, Polonii Iłowo, Motoru Lubawy oraz Olimpii Olsztynek. Ciekawie też zapowiada sie rywalizacja lubawskich zespołów poniewaz w IV lidze debiutuje zespół Constract Lubawa, który odnosi ogromne sukcesy w futsalu krajowym jak i międzynarodowym, a derby Lubawy będziemy mieli już w pierwszej kolejce.

Oto jak prezentuje się 1.kolejka forBET IV ligi w sezonie 2023/2024

Mazur Ełk – Tęcza Biskupiec
Polonia Iłowo – Granica Kętrzyn
Motor Lubawa- Constract Lubawa
DKS Dobre Miasto – Olimpia Olsztynek
Olimpia II Elbląg – Polonia Lidzbark Warmiński
Jeziorak Iława – Mamry Giżycko
Rominata Gołdap – Mrągowia Mrągowo
Znicz Biała Piska – Stomil II Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *