forBET IV liga: Powiatowe derby na konto Granicy Kętrzyn – Magna Masuria

forBET IV liga: Powiatowe derby na konto Granicy Kętrzyn

2

Do wczorajszego meczu Granica Kętrzyn razem z MKS-em Korsze rozegrały ze sobą 43 derbowe spotkania na najwyższym wojewódzkim szczeblu ligowym. Granica Kętrzyn dotychczas górowała nad powiatowym rywalem 19 razy, zaś MKS zwycięsko wyszedł w 17 meczach. W 7 meczach padł remis. Przed 44 spotkaniem pomiędzy tymi drużynami smaku nadawała atmosfera braku zwycięstwa Granicy Kętrzyn nad lokalnym rywalem – Granica Kętrzyn ostatni raz wygrała z MKS Korsze 6 kwietnia 2019 roku w wyjazdowym spotkaniu w Korszach gdzie jedynego gola na wagę zwycięstwa dał w 19 minucie Paweł Kowalewski (MKS Korsze 0:1 Granica Kętrzyn).

Od pierwszego gwizdka można było wyczuć boiskową dominację piłkarzy Granicy, którzy naciskali na bramkę lokalnych rywali. Granica kontrolowała i dominowała w środku pola cały czas napierając aż do pierwszego zdobytego gola w 19 minucie przez Marcina Dwulata. Po zdobytej bramce piłkarze Granicy mieli jeszcze szanse na podwyższenie wyniku, lecz przewagę zaczęli mieć piłkarze z Korsz, którzy coraz częściej gościli pod bramką gospodarzy i zagrażali Mateuszowi Paplińskiemu. Niestety tym razem zespołowi MKS-u brakowało egzekutora, a pod koniec pierwszej połowy groźne sytuacje stworzyli sobie piłkarze Granicy.

Po zmianie stron piłkarze Granicy grali zupełnie inny futbol. Dominowali, co skutkowało szybkim podwyższeniem wyniku przez Tomasza Bobrowskiego w 49 minucie. Po zdobytej bramce nie odpuszczali i szukali kolejnej okazji do strzału na bramkę. W 57 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Marcin Dwulat i od tej pory kętrzynianie jakby osiedli na laurach. Dominacje na boisku zaczęli prezentować gracze z Korsz, a trener MKS-u Aleksander Lipowski wprowadził na boisko pięciu zawodników: 46’Tomasz Ożga (za Patryk Jędrzejewski), Piotr Sawicki (za Maciej Jarguz), Kamil Warda (za Adam Gąsiorowski), 57’Piotr Trafalski (za Paweł Branicki), 66’Bartosz Rzeźnik (za Krzysztof Piwiszkis). Zmiany te sprawiły, że gra MKS-u ożywiła się i zaczęli coraz bardziej napierać na bramkę rywali szukając okazji do zdobycia gola. W 87 minucie honorowego gola zdobył Patryk Harasim i w końcówce spotkania zrobiła się nerwówka. Piłkarze MKS-u Korsze poczuli krew i zaczęli szukać okazji do zmiany wyniku, a nawet doprowadzenia remisu. Zapędy ich powstrzymał Tomasz Bobrowski w doliczonym czasie gry ustalając końcowy wynik meczu.

Pozostałe spotkania ligowców w z regionu (pow. bartoszycki, giżycki, kętrzyński, mrągowski, węgorzewski)