forBET IV liga: Remis ze Zniczem na koniec rundy jesiennej – Magna Masuria

forBET IV liga: Remis ze Zniczem na koniec rundy jesiennej

0

fot. UM Mrągowo

Wygrana lub przegrana Mrągowi miała decydować o tym na jakiej pozycji będzie na zakończenie rundy jesiennej. Nieobliczalna w tym sezonie Mrągowia miewała lepsze lub gorsze momenty w tej rundzie i musiała się zrehabilitować przed własnymi kibicami po potknięciu w Biskupcu.

Zespół z Białej Piskiej od samego początku spotkania podyktował twarde warunki. Od razu ruszyli na bramkę Adriana Orła, który intuicyjnie broni strzał Jędrzeja Ponurko. Swoje okazje do otworzenia wyniku na rzecz Znicza mieli Mateusz Romachów czy Krystian Krzyś. Jednak to Mrągowia Mrągowo otworzyła wynik spotkania. W 23 minucie Wiktor Bojnarowski oddał silny strzał z 25 metrów czym przełamał ręce golkipera Znicza Białej Piskiej, a piłka wpadła do siatki. Na wyrównanie kibice długo nie musieli czekać. W 41 minucie spotkania po fatalnym błędzie w obronie do piłki dochodzi Krystian Krzyś i precyzyjnym strzałem na prawy słupek pokonał Adriana Orła.

Po zmianie stron Kacper Skok chciał zaskoczyć Pawła Modzelewskiego, lecz piłka uderzyła w słupek. W 70 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Mrągowi po zagraniu ręką przez zawodnika Znicza. Egzekutorem karnego został Adam Bognacki. Pierwszy strzał został obroniony przez Modzelewskiego, lecz Adam Bognacki szybko dobiegł do piłki i dobił strzał. Mrągowia ponownie wyszła na prowadzenie, lecz Znicz nie odpuścił i 6 minut później doprowadził do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Romachów.

Na zakończenie rundy jesiennej Mrągowia po serii trzech spotkań bez porażki zajmuje 7 miejsce w lidze z dorobkiem 26 punktów. Do lidera z Wikielca traci dziesięć punktów. Na wiosnę Mrągowia zagra u siebie z Romintą Gołdap.

MRĄGOWIA MRAGOWO 2:2 (1:1) ZNICZ BIAŁA PISKA

Wiktor Bojnarowski 23′. Adam Bognacki 70′ – 41′ Krystian Krzyś, 76 Mateusz Romachów

POZOSTAŁE WYNIKI forBET IV LIGI:

Olimpia Olsztynek 2:3 Polonia Iłowo
Pisa Barczewo 0:1 Mamry Giżycko
Jeziorak Iława 1:1 GKS Wikielec
Huragan Morąg 1:3 Rominta Gołdap
Granica Kętrzyn 4:1 Polonia Lidzbark Warmiński
Olimpia II Elbląg 3:0 Motor Lubawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *