forBET IV liga: Fenomenalny mecz Granicy Kętrzyn na zakończenie jesiennej rundy! – Magna Masuria

0

Przedmeczowe życzenia prezesa KKS Granicy Kętrzyn, Karola Lizureja, spełniły się z wielką mocą, gdy podczas otwierania historycznej wystawy z okazji 75-lecia istnienia KKS Granicy Kętrzyn powiedział, że dzisiaj tak z Polonią to 3:0 by go satysfakcjonowało. Zarówno trener jak i piłkarze wzięli sobie te życzenie do serca i zrobili niesamowity prezent nie tylko prezesowi, ale też kibicom z okazji obchodów 75-lecia!

Sobotni mecz na stadionie przy ul. Bydgoskiej był oblężony zarówno przez kibiców Granicy i wspierających kętrzyński klub przyjaciół z Orżyn, ale również na trybunach gości zameldowała się ekipa kibiców z Lidzbarka Warmińskiego, która mocno dopingowała swój klub.

Granica Kętrzyn weszła w ten mecz bardzo dobrze i od razu rozpoczęła od ataku na bramkę gości. Szybko to się przełożyło na wynik bo już w 14 minucie na listę strzelców Tomasz Bobrowski. Strzelił bramkę po wykonaniu rzutu wolnego. Chwile później doszło do wyrównania, ale sędzia nie uznał tej bramki wskazując pozycję spaloną zawodnika „czarno-białych”. W 30 minucie sfaulowany został Marcin Spirydon, a sędzia podyktował rzut karny. Egzekutorem został Tomasz Bobrowski, który po pewnym strzale mógł się cieszyć z podwyższenia wyniku. W 33 minucie goście strzelają bramkę kontaktową, a na listę strzelców wpisał się Krystian Oleszko. Zawodnicy Polonii po tej bramce poczuli krew i szukali okazji do wyrównania.

Po zmianie stron swoich okazji do strzelenia bramki mieli zarówno goście jak i gospodarze, lecz całe show skradł Angelo Amorim Medina , który wszedł w 51 minucie za Pawła Turczyna. W 79 minucie przejął piłkę na połowie przeciwnika i wspaniały lobbującym strzałem wpakował piłkę do siatki. Był to pierwszy jego gol w barwach Granicy Kętrzyn, wcześniej zanotował dwie asysty. Wynik w 90 minucie ustanowił Tomasz Bobrowski notując w tym spotkaniu hat-tricka.

Granica Kętrzyn tym zwycięstwem przypieczętowała piąte zwycięstwo z rzędu i tym samym ponownie znalazła się w czołówce tabeli. Kętrzyński zespół aktualnie zajmuje 5 pozycję w tabeli ze stratą 2 punktów do wicelidera Jezioraka Iławy oraz 8 punktów do lidera GKS Wikielec. Następne spotkanie odbędzie się wiosną na własnym stadionie z Tęczą Biskupiec.

KKS GRANICA KĘTRZYN 4:1 (2:1) POLONIA LIDZBARK WARMIŃSKI