forBET IV liga: Ważne zwycięstwo Granicy w Iławie – Magna Masuria

forBET IV liga: Ważne zwycięstwo Granicy w Iławie

0

fot. Rafał Samsel

W ramach 5. kolejki forBET IV ligi KKS Granica Kętrzyn zapisała na swoim koncie kolejne cenne zwycięstwo, pokonując w Iławie tamtejszy Jeziorak.  Nie ma co się oszukiwać, ale ta wygrana była miłym zaskoczeniem dla wszystkich kibiców kętrzyńskiego zespołu. Mecze z Jeziorakiem w ostatnich czasach nie szły nam najlepiej i to zawsze iławska drużyna była stawiana w roli faworyta. Po stylu gry zespołu z Iławy widać, że coś jeszcze nie zaskoczyło w zespole i bardzo źle weszli w sezon [2 wygrane, 1 remis, 2 porażki].

Zawodnicy Granicy od samego początku spotkania próbowali narzucić swoje warunki gry częściej goszcząc po iławskiej stronie boiska. Brakowało skuteczności, a kętrzyńscy zawodnicy chcieli jakby na siłę wejść do bramki z piłką. W 19 minucie Kamil Zawalich oddał groźny strzał głową na bramkę Jezioraka, ale piłka minimalnie minęła cel. Również swoją okazję miał Damian Oracz, lecz piłka po jego strzale również nie poleciała w światło bramki. Swoje okazje również mieli Paweł Turczyn oraz Marcin Spirydon, ale im również zabrakło skuteczności.

Po zmianie stron Granica Kętrzyn otworzyła wynik meczu już w 51 minucie po trafieniu Seweryna Strzelca, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Następnie w 61 minucie Igor Zapałowski strzałem z rzutu wolnego podwyższył wynik na 2 do 0. Pomimo przewagi kętrzyńskiego zespołu, zawodnicy Jezioraka nie poddali się i w 75 minucie zaczęli odrabiać straty. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kressin. W ostatnich minutach drugiej połowy zrobiło się gorącą, a w 85 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik Jezioraka – Paweł Kolcz. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

JEZIORAK IŁAWA 1:2 (0:0) GRANICA KĘTRZYN
Krzysztof Kressin 75′ – 51′ Seweryn Strzelec; 61′ Igor Zapałowski

SKŁAD: Papliński – Czerniakowski, Zawalich, Błędowski (46. Ł. Swacha-Sock), Leszczenko, Turczyn, Strzelec, M. Swacha-Sock, Oracz (49. Telychko), Zapałowski, Spirydon (81. Pryimachenko)

POZOSTAŁE WYNIKI 5. KOLEJKI FORBET IV LIGI:
Motor Lubawa 0-1 Tęcza Biskupiec
DKS Dobre Miasto 3-1 Polonia Iłowo
Olimpia II Elbląg 1-0 Mazur Ełk
Rominta Gołdap 4-2 Constract Lubawa
Znicz Biała Piska 3-0 Olimpia Olsztynek
Mrągowia Mrągowo 3-0 Mamry Giżycko
Polonia Lidzbark Warmiński 3-1 Stomil II Olsztyn

TABELA FORBET IV LIGI PO 5. KOLEJCE
1. Znicz Biała Piska
2. DKS Dobre Miasto
3. Olimpia II Elbląg
4. GRANICA KĘTRZYN
5. Rominta Gołdap
6. Mrągowia Mrągowo
7. Tęcza Biskupiec
8. Motor Lubawa
9. Mamry Giżycko
10. Jeziorak Iława
11. Polonia Lidzbark Warmiński
12. Mazur Ełk
13. Polonia Iłowo
14. Constract Lubawa
15.. Olimpia Olsztynek
16. Stomil II Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *