forBET IV ligi: Przemysław Rybkiewicz show – hat-trick z Mamrami – Magna Masuria

forBET IV ligi: Przemysław Rybkiewicz show – hat-trick z Mamrami

0

fot. Mamry Giżycko

W końcu zła passa przełamana i to w jakim stylu? Trzy gole Przemysława Rybkiewicza sprawiło, że Mrągowia Mrągowo wygrała z Mamrami Giżycko, a tym samym ligowa niemoc została w końcu przełamana. Zwycięstwo nad takim przeciwnikiem, niewątpliwie daje jeszcze więcej sił na kolejne zmagania w lidze.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a to przyjezdni mieli pierwsze szanse do zdobycia gola. Paweł Drażba i Krystian Sadocha stworzyli sobie okazje, lecz nie zdołali pokonać Adriana Orła w bramce Mrągowi. W odpowiedzi Mrągowo również próbowało swoich sił, ale Kamil Skrzęta minimalnie nie trafił do bramki Mamr. W 28. minucie nadeszła chwila Przemysława Rybkiewicza, który zyskał świetną okazję i pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu.

Sześć minut później Rybkiewicz mógł zdobyć swojego drugiego gola, ale tym razem piłka nie poleciała w światło bramki. Niemniej jednak, „żółto-czarni” kontynuowali swoją ofensywną grę i kolejna bramka była tylko kwestią czasu. W 35. minucie Łukasz Kuśnierz doskonale podał do Rybkiewicza, który znowu okazał się bezbłędny w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył prowadzenie drużyny gospodarzy.

Po zmianie stron przez dłuższy czas obie drużyny naciskały na siebie, a Mamry miały parcie na odrobienie wyniku. Jednak w 62. minucie po raz trzeci do bramki trafił Przemysław Rybkiewicz, który tym razem skompletował swojego pierwszego w tym sezonie hat tricka. Olaf Gorczyca i Łukasz Kuśnierz wspaniale podali do Rybkiewicza, a ten pewnym strzałem ponownie pokonał bramkarza Mamr.

Mamry Giżycko próbowały odpowiedzieć, ale Adrian Orzeł pewnie bronił między słupkami, a cały zespół Mrągowi grał jak natchniony. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.
Jesteśmy zadowoleni. Ostatnio wszyscy wypominali nam historie, że nie dajemy rady z Mamrami. Ale się to właśnie zmieniło. Wygraliśmy po ciężkiej walce – mówił trener Mrągowi Mariusz Niedziółka.

MRĄGOWIA MRĄGOWO 3:0 (2:0) MAMRY GIŻYCKO
Przemysław Rybkiewicz 28′, 35′, 62′

POZOSTAŁE WYNIKI 5. KOLEJKI FORBET IV LIGI:
Motor Lubawa 0-1 Tęcza Biskupiec
DKS Dobre Miasto 3-1 Polonia Iłowo
Olimpia II Elbląg 1-0 Mazur Ełk
Rominta Gołdap 4-2 Constract Lubawa
Znicz Biała Piska 3-0 Olimpia Olsztynek
Jeziorak Iława 1:2 Granica Kętrzyn
Polonia Lidzbark Warmiński 3-1 Stomil II Olsztyn

TABELA FORBET IV LIGI PO 5. KOLEJCE
1. Znicz Biała Piska
2. DKS Dobre Miasto
3. Olimpia II Elbląg
4. Granica Kętrzyn
5. Rominta Gołdap
6. MRĄGOWIA MRĄGOWO
7. Tęcza Biskupiec
8. Motor Lubawa
9. MAMRY GIŻYCKO
10. Jeziorak Iława
11. Polonia Lidzbark Warmiński
12. Mazur Ełk
13. Polonia Iłowo
14. Constract Lubawa
15.. Olimpia Olsztynek
16. Stomil II Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *