forBET IV liga: Wymęczony remis z Motorem Lubawa – Magna Masuria

forBET IV liga: Wymęczony remis z Motorem Lubawa

0

Kibice Granicy Kętrzyn, którzy z nieukrywanym optymizmem zapełnili trybuny stadionu przy ul. Bydgoskiej 20, mieli nadzieję na kolejne zwycięstwo swojej drużyny. Niestety, pomimo zaciętej walki na boisku, musieli oni zadowolić się podziałem punktów. Zespół Granicy Kętrzyn zremisował z Motorem Lubawa 1:1. Mecz pomimo miernego wyniku dostarczył wielu emocji, ale nie tylko tych sportowych.

Przebieg meczu pokazał, że choć ostatecznie podział punktów nieco przygasza oczekiwania, to kętrzyński zespół może cieszyć się z tego rezultatu. Wysoka wygrana w poprzednim spotkaniu [z Polonią Iłowo 4:1-red.] oraz dobra postawa w tamtym meczu sprawiły, że przed starciem z Motorem Lubawa drużyna z Kętrzyna była faworytem. Warto jednak zaznaczyć, że zmiany kadrowe w zespole z Lubawy w przerwie letniej stworzyły pewne niewiadome co do ich formy i strategii na boisku.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się z pewnym impetem ze strony gospodarzy. Wymiany podań i kontrolowanie gry pozwoliły na stworzenie kilku obiecujących akcji. Niestety, blok defensywny Motoru stawiał twardy opór i wiele akcji zakończyło się niecelnymi strzałami czy dośrodkowaniami. Po kwadransie gry inicjatywę przejął Motor, zaczynając nękać drużynę z Kętrzyna atakami. W tym momencie zespół Granicy cofnął się i skupił na kontratakach.

Pierwsza połowa obfitowała w mnóstwo fauli i dośrodkowań z rzutów wolnych. Niemniej jednak, brakowało groźnych strzałów na bramki obu drużyn. Druga połowa była podobna do pierwszej – Motor Lubawa w większym stopniu kontrolował piłkę, podczas gdy drużyna gospodarzy nie prezentowała swojej najlepszej formy, co przełożyło się na nieskuteczne ataki. Brak kluczowych zmian w odpowiednim czasie również przełożył się na dyspozycję zespołu Granicy w drugiej połowie spotkania. Brakowało błysku na skrzydłach z poprzedniego spotkania, a Damian Oracz czy Marcin Swacha-Sock wydawali się nieobecni w tym meczu. Z dobrej strony pokazał się Hubert Leszczenko oraz wprowadzony na końcówkę spotkania Bohdan Telychko, który stworzył kilka ciekawych sytuacji podbramkowych.

W 55. minucie drużyna Motoru wyszła na prowadzenie po wykorzystaniu błędu Granicy w środku pola. W szybkiej kontrze wyszło trzech zawodników gości, a po dośrodkowaniu lobbującym obrońców Granicy piłkę do bramki głową skierował niepilnowany Kacper Nawrocki. Rozpoczęła się gonitwa na odrobienie bramki, lecz Motor zastosował klasyczną „murowankę” na swojej połowie boiska. Sytuacja zmieniła się w 77. Minucie kiedy czerwoną kartkę zobaczył Kacper Kruszewski po faulu na zawodniku Granicy. Gra z przewagą sprawiła, że drużyna gospodarzy zaczęła śmielej atakować bramkę Motoru. W 89. minucie w polu karnym faulowany został Marcin Swacha-Sock, a sędzia wskazał na wapno. „Jedenastkę” na gola zamienił Bartłomiej Czerniakowski. Euforia wybuchła na stadionie, lecz szybko mogła zostać urwana. Zawodnicy z Lubawy po wznowieniu gry ruszyli z kontrą i tylko słupek uratował Granicę przed stratą bramki.

Mimo kolejnych prób ze strony obu drużyn, wynik meczu już się nie zmienił. Podział punktów można uznać za sprawiedliwy, biorąc pod uwagę przebieg starcia. Z jednej strony, apetyty kibiców i zawodników Granicy były większe przed tym meczem, jednak z drugiej strony, walka na boisku oraz sportowa determinacja sprawiły, że zdobyty punkt jest doceniany jako cenny.

Przed drużyną Granicy Kętrzyn teraz kolejne wyzwanie – spotkanie z DKS Dobry Miasto. Ten mecz stanowi szansę na odbudowanie formy i dalsze zbliżanie się do swoich sportowych celów. Właśnie teraz determinacja i ciężka praca są kluczowe, aby zespół mógł kontynuować swoją sportową misję w rozgrywkach forBET IV ligi.

GRANICA KĘTRZYN 1:1 [0:0] MOTOR LUBAWA
Bartłomiej Czerniakowski 89′(k) – 55′ Kacper Nawrocki

SKŁAD: Papliński, Czerniakowski, Zapałowski, Oracz, Leszczenko, Zawalich, M. Swacha-Sock, Błędowski [78′ Ł. Swacha-Sock], Policha [86′ Telychko], Strzelec, Spirydon [19′ Turczyn]