FUTSAL: Zalani Kętrzyn Mistrzami Województwa w Futsalu! – Magna Masuria

FUTSAL: Zalani Kętrzyn Mistrzami Województwa w Futsalu!

0

27 listopada br., w Korszach i Barcianach został rozegrany finałowy turniej Wojewódzkiego Pucharu Polski w futsalu, w którym brało udział dziesięć zespołów. Wygrał zespół Zalani Kętrzyn.

Finałowy turniej rozpoczął się od rozlosowania drużyn na dwie grupy. W grupie A, która rozgrywki toczyła w Barcianach, znalazły się następujące zespoły: Jurand Barciany [gospodarz], KS Pomarańcze Korsze, LIGA DŻENTELMENÓW OLSZTYN, Błękitni Stary Olsztyn oraz LZS LUBAWA. Z grupy A wyszły następujące zespoły: Pomarańcze Korsze (1 miejsce), Jurand Barciany (2 miejsce). W grupie B – która grała w Korszach – znalazły się następujące zespoły: MKS Korsze (gospodarze), Zalani Kętrzyn, Hotel Roberts Port Mikołajki, KS Polkajmy, MKS OSiR Jeziorany. Na pierwszym miejscu z grupy B wyszedł mikołajki zespół, natomiast Zalani Kętrzyn awansowali z drugiego miejsca.

Półfinałowe i finałowe spotkania Wojewódzkiego Pucharu Polski w futsalu rozegrane zostały w Barcianach. W półfinale kętrzyński zespół zmierzył się z nowo powstałym zespołem Pomarańcze Korsze, z którym zwyciężyli po dogrywce wynikiem 4:1. W drugim półfinałowym spotkaniu Hotel Roberts Port Mikołajki pokonał Jurand Barciany 5:1. W finale Zalani Kętrzyn zmierzył się z mikołajskim zespołem, a wynik rozstrzygnął się dopiero pod koniec spotkania.

Zalani Kętrzyn tym zwycięstwem meldują się również w Pucharze Polski w futsalu i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już pierwsze spotkanie w ramach Pucharu będziemy mogli zobaczyć 10-11 grudnia, gdzie Zalani Kętrzyn zagrają u siebie z Nowe Technologie Różyca (II-ligowiec w futsalu)