Gdzie ta obwodnica Panie Burmistrzu? [ZAPOWIEDŹ] – Magna Masuria

Gdzie ta obwodnica Panie Burmistrzu? [ZAPOWIEDŹ]

28

Ostatnio pośród kilku segregatorów dokumentów znalazłem ulotkę z Ryszardem Henrykiem Niedziółką. Była to ulotka z kampanii wyborczej na stanowisko burmistrza. Od tamtego czasu minęło prawie TRZY lata, a punkt 3 nawet nie ruszył z miejsca. Jak brzmi? Budowa Obwodnicy. Jesteśmy na półmetku, a mieszkańcy wciąż wypatrują tej wiekopomnej i przełomowej inwestycji w Kętrzynie.

Na jakim jest etapie budowa Obwodnicy? Czy jest koncepcja budowy kętrzyńskiej obwodnicy? Czy można już jawnie mówić o oszustwie wyborczym burmistrza Niedziółki? Co burmistrz Niedziółka zrobił w tym kierunku?

W najbliższy czwartek spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania. Serdecznie zapraszam.

28 thoughts on “Gdzie ta obwodnica Panie Burmistrzu? [ZAPOWIEDŹ]

 1. a ja dodam co z 7 mln na Górną i co z decyzją na remont Wileńskiej ( włąśnie starosta anulował decyzję o pozwoleniu !!!! )

 2. Ja już nie wierzę dla Ryszarda, on tylko jak widac na portalu i „ludzie mówią na miescie” to tylko zatrudnia swoich kolesiówia , doswiadczonych ludzi zwalnia z pracy. A z tej obwodnicy nic nie będzie, może na Świerkowej wokół domu.

  1. Tenżesz Stanisław K. dostał cieplutką funkcyjkę w gminie Barciany i siedzi cichutko. Dostaje 900 zł. miesięcznie za bycie członkiem rady nadzorczej w naszej mini spółce komunalnej.

   1. Rzeczywiście Stanislaw Kulas otrzymał dodatek do emerytury w Spółce z oo.ZGK w Barcianach i milczy .
    Widać, iż Zgromadzenie Wspólników (Wójt Gminy)dokonał dosyć sprytnego zabiegu.

   2. O to może fachowiec wyjaśni dlaczego ZGK nigdy nie przystąpił do przetargu na odbiór śmieci że SG przy ul. Nowej? Z czego korzysta od lat prywatny przedsiębiorca z Kętrzyna. Po znajomości łatwiej zapytać o proste sprawy?

    1. Odpowiedź jest bardzo prosta. Po co ZGK miałby brać na siebie więcej obowiązków. Więcej obowiązków to więcej pracy. Trzeba by zatrudnić jeszcze ze dwóch (dwoje albo dwie) prokurentów i ze dwie księgowe.

   3. Do HJM, Wyborca, Czytelnik i innych wstydzących się publicznie podpisać

    1) Myli się pan, nie dostał, tylko został wybrany w publicznie ogłoszonym naborze. To rzadki przypadek, że gospodarz gminy publicznie wybiera do rady nadzorczej. W Kętrzynie radni i mieszkańcy nie wiedzą, kogo i kiedy burmistrz sobie wybiera.
    Wymagania do rady nadzorczej są wyższe niż w konkursie na prezesa, ponieważ trzeba mieć zdany egzamin lub specjalistyczne studia. W naborze były preferencje dla mieszkańców gminy Barciany, ale pan się nie zgłosił? Dlaczego?

    2) Siedzi cichutko? To proszę przeczytać teksty w blogu „Kętrzyn Bez Cenzury” [http://bezcenzury.ketrzyn.pl/]. Tam piszę o nieprawidłowościach kętrzyńskiej władzy samorządowej. (Wyjaśniam, że to blog o Kętrzynie a nie o Barcianach).

    3) Wynagrodzenie jest za pracę i odpowiedzialność osobistą. Tak wynika z mojego 30-letniego doświadczenia w zarządzaniu firmami oraz wykształcenia podyplomowego: Marketing i Zarządzanie, MBA dla Finansistów w WSPiZ (Akademii Koźmińskiego). Pana doświadczenia z „bycia” urzędnikiem są nieadekwatne.

    4) Nie byłem członkiem rady nadzorczej wtedy, gdy był ogłaszany przetarg na odbiór odpadów.

    Pozdrawiam i życzę rzetelności, w ocenie rzeczywistości.

    Stanisław Kulas

  2. Do: Mieszkanka III
   Posługuje sie pani manipulacją. Tenże tygodnik, który „popełnił” artykuł nie napisał o moich wielokrotnych wystąpieniach przeciwko burmistrzowi. Systematycznie pomijał moje nazwisko, co można sprawdzić w protokołach z sesji. Napisał z nazwiska dopiero wtedy, gdy wygrałem konkurs, ale wtedy zmanipulował moje wypowiedzi.

   Tenże tygodnik nie napisał również, że poprzednie wybory wygrał burmistrz Hećman m.in. dlatego, że Niedziółka mu aktywnie pomagał, wstępując do komitetu wyborczego PSL i agitując za wyborem Hećmana. Teraz media prosamorządowe też przemilczają moje wystapienia na sesji.

   Stanisław Kulas

   PS Jeżeli zechce pani dodatkowych wyjaśnień, proszę o pytanie na sesji lub na prv. Podpisu z imienia i nazwiska nie wymagam. Widocznie ma pani powody, aby się ukrywać.

 3. Panie Redaktorze. Plakat, o którym Pan pisze zawiera 6 deklaracji. Nie będzie nie tylko obwodnicy, ale trzeba też zapytać, jak jest z realizacją pozostałych obietnic wyborczych. Pkt 5 dotyczy mieszkań dla młodych rodzin we współpracy ze spółdzielnią „Pionier” . Pytanie gdzie te mieszkania, bo współpraca ze spółdzielnią opierała się jedynie na tworzeniu Telewizyjnego Biuletynu Informacyjnego. A co z realizacją pkt 4 odnoszącego się do modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej? Kiedy to nastąpi? A jak wygląda wsparcie dla lokalnego biznesu, szczególnie w dobie pandemii? Jak jest z realizacją pkt 6 dotyczącego przejrzystości działania samorządu? Na razie tak, jak przy załatwieniu sprawy niepublicznych przedszkoli. A miało być inaczej niż za poprzednika, pięknie i fajnie. Myślę, że powinien Pan kolejno opisywać sukcesy pana Niedziółki w realizacji każdej obietnicy zawartej w plakacie.

 4. Panie NIedziółka niech pan przedstawi koncepcję budowy obwodnicy dla Ketrzyna?
  Jest pan osobą publiczną i niech pan sie wywiąże z obietnic!

 5. A może Pan redaktor zainteresuje się spółdzilenią mieszkaniową Pionier?
  A Pan wie jaki nastąpił transfer kadrowy z KTBS do SM Pionier?

 6. Wiadomo Michalskiego Andrzeja córka zasiliła ekipę Arkadiusza Książka w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”.
  Czy to przypadek ?

 7. Teść Andrzej ( dawna działalnośc gospodarcza szewc) ma sie dobrze na posadzie spółki komunalnej
  A Rysiek i Maciej to wszystko to akcpetuje.

  1. To ten sam poziom menadzerów. Ludzie nie przystający piastującym stanowiskom. Jak oni go odwołają, skoro oni tak samo się nadają na swoje stanowiska, jak i on na swoje.

 8. Chwila, chwila. Koncepcja obwodnicy jest. To koncepcja która została przekazana Rypinie, a następnie Zarządowi Dróg Wojewódzkich. To ona stanowi dzisiaj podstawę dla ewentualnego projektu wykonawczego.

 9. To prosze przedstawić gdzie ta obwodnica ma przebiegać i jakie drogi wojewódzkie ma łączyć no napewno nie Drogę Krajową bo takie nie ma w naszym powiecie.

  1. Panie Dyczkowski to Pan jest fachowcem od dróg w każdym calu. Czy warto reagować na bzdety tego człowieka, który sam do siebie mówi na „pan”?. On i tak wszystko wie najlepiej. Wszystko przekazał Rypinie a ten zawiódł
   Pozdrawiam Pana serdecznie. Nasze rozmowy w sprawie dróg powiatowych wiele mi dały gdy pełniłem jakąś tam funkcję w powiecie.

 10. Wygląda na to, ze teraz cała para naszych włodarzy idzie w odzyskanie pieniędzy od Granicy na urzad i kck. Dyrektor kck udziela się w czasie ferii. instruktorem lub animatorem byłby niezłym. Moze etat trzeba byłoby mu zmienic. A z z-cy zrobić rzecznika prasowego urzędu. Ładnie sie wypowiada człowiek i ma doświadczenie w tej akurat dziedzienie To trzeba im przyznać, walczą o swoje do upadłego . A po zmianie stanowisk obniżyć obu panom pensje o 50-70% z przeznaczeniem pozostałych pieniędzy na rozwój dzieci i młodzieży. Patrząc na troskę obu panów o rozwój naszych milusińskich, może przystaną na taką propozycję.

 11. Pan redaktor powinien zainteresować się obietnicą wyborcza dotyczącą mieszkań dla młodych gdzie one są?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *