GIŻYCKO: 17-latek, który uciekał przed policją dobrowolnie poddał się karze – Magna Masuria

GIŻYCKO: 17-latek, który uciekał przed policją dobrowolnie poddał się karze

0

17 – latek jadąc motorem zignorował polecenie funkcjonariuszy i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki łamał liczne przepisy ruchu drogowego, doprowadzając kilkukrotnie do bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione wykroczenia dobrowolnie poddał się karze. O jego losie zadecyduje sąd.

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 17 – latkowi zatrzymanemu przez policjantów giżyckiej drogówki, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Usłyszał już zarzuty przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej, akt oskarżenia trafi do sądu. Ponadto usłyszał 6 zarzutów związanych z popełnionymi wykroczeniami, w tym nie stosowanie się do oznakowania poziomego, zakazu jazdy wzdłuż po chodniku, nie zachował szczególnej ostrożności w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania naruszył obowiązek wyprzedzania z lewej strony w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadący oznakowany radiowóz, a także nie zachował szczególnej ostrożności w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania, nie upewnił się przed rozpoczęciem manewru czy ma dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudniania komukolwiek ruchu w wyniku czego zmusił kierującego pojazdem ciężarowym jadącego z naprzeciwka do gwałtownego hamowania, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierował motocyklem nie mając do tego wymaganych uprawnień.

17 – latek przyznał się do popełnionych czynów. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 5000 zł grzywny oraz 12 miesięcy zakazu prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *