KĘTRZYN: Poseł Marcin Kulasek z wizytą w Kętrzynie

5

W poniedziałek [13-03-2023] do Kętrzyna przyjechał Poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy Marcin Kulasek. Podczas wizyty spotkał się z młodzieżą szkolną, seniorami oraz sympatykami w ciągu trzech różnych spotkań.

Z rana spotkał się z młodzieżą szkolną, która uczęszcza na co dzień do Zespołu Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej. Prawie dwieście młodych osób dowiedziało się jak wygląda praca parlamentarzysty, jak zostać parlamentarzystą. Poseł Marcin Kulasek opowiedział również o sejmowych kulisach, a całe spotkanie nie miało, ani przez chwilę akcentu politycznego.

Następnie w Kętrzyńskim Centrum Spotkań Seniora odbyło się spotkanie z seniorami, gdzie poruszona została tematyka projektu ustawy tzw. renty wdowiej:

To realne wsparcie nawet dla 1,5 miliona osób w całej Polsce, w większości kobiet, które po stracie współmałżonka nie są w stanie samodzielnie utrzymać domu – mówił Marcin Kulasek podczas spotkania z seniorami. [o „rencie wdowiej” napiszemy wkrótce]

Ostatnim punktem wizyty w Kętrzynie było otwarte spotkanie posła na Sejm RP Marcina Kulaska z mieszkańcami oraz lokalnymi działaczami. Na spotkaniu poza mieszkańcami pojawili się lokalni działacze partii opozycyjnych PO i PSL, ale też radni miejscy, radni powiatowi oraz radni gminy Barciany. Dyskusja oparła się na kilku elementach między innymi na edukacji szkolnej, rolnictwie oraz obronności kraju.

Marcin Kulasek zapowiedział, że nie jest to ostatnie spotkanie w tym roku. Planuje spotkać się z mieszkańcami Kętrzyna w ciągu najbliższego miesiąca.

5 thoughts on “KĘTRZYN: Poseł Marcin Kulasek z wizytą w Kętrzynie

  1. Skoro na spotkaniu poza mieszkańcami pojawili się lokalni działacze partii opozycyjnych PO i PSL, ale też radni miejscy, radni powiatowi oraz radni gminy Barciany, czy pojawili sie lokalni cichacze? Pieniak i Olenkowicz co ani meeee ani beee ? Na okreslenie działaczy to oni nie zasluguja.

  2. Obawiam się że każdy partyjny aparatczyk w samorządzie niezależnie od metki partyjnej, zawsze będzie przedkładał interes partii, nad interes społeczności lokalnej. Najwyższa pora Szanowni Kętrzynianie odkochać się w lewicach, prawicach i innych konstelacjach …

    1. Te pseudo aparatczyki są i na to przygotowani. Z PiSu już wylecielo 2 a POwczyk kucharzyk zdejmuje znaczek PO gdy jest mu wygodniej. To jest ewidentnie dwulicowiec?

  3. Śledzę spotkania tego posła w TVP info i jego opinie odnośnie obecnej sytuacji w kraju, uważam, że nigdy lewica już nie dojdzie do władzy (co daj Boże) i nie ma już aż za wiele nic do powiedzenia, przypomnijmy Miller, Cimoszewicz, Kwaśniewski i inni lewacy odrzucić na „boczny tor”. Już mieli okazję się wykazać, nici……

  4. Byli radni miejscy i powiatowi po co. Po problemie w PUP powinni zrozumieć i przyjąć do serduszka , że ich pięć minut już, już było.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *