GIŻYCKO: 24-latek usłyszał zarzuty kradzieży i włamania – Magna Masuria

GIŻYCKO: 24-latek usłyszał zarzuty kradzieży i włamania

0

W ostatnim czasie kryminalni z Giżycka pracując nad sprawą włamania do samochodu oraz kradzieży agregatu z jednej z łodzi, ustalili tożsamość i zatrzymali podejrzanego o te przestępstwa, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Giżycka. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i kradzieży. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Policjanci z Giżycka w okresie od 16 do 23 czerwca br. otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do samochodu dostawczego oraz kradzieży agregatu z jednej z łodzi, która była przechowywana na posesji. Z informacji wynikało, że z samochodu dostawczego została skradziona pompa ciśnieniowa, prostownik oraz łańcuch do piły spalinowej o łącznej wartości 400 złotych. Natomiast z łodzi został skradziony agregat wart 1200 złotych. Kryminalni pracujący nad tymi sprawami ustalili tożsamość osoby podejrzanej o te czyny. Został zatrzymany 24-letni mężczyzna. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili wszystkie skradzione przedmioty. Ponadto w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli inne rzeczy najprawdopodobniej również pochodzące z przestępstw. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zarzut kradzieży. Na czas prowadzonego postępowania prokurator z Giżycka zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Zgodnie z ustawą Kodeks karny przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *