GIŻYCKO: 28-letnia kobieta jechała samochodem na podwójnym gazie – Magna Masuria

GIŻYCKO: 28-letnia kobieta jechała samochodem na podwójnym gazie

0

Policjanci udaremnili dalszą podróż autem nietrzeźwej kobiecie. Siedząca za kierownicą opla 28 – latka miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. W czasie policyjnej kontroli okazało się, że kierująca wcale nie ma prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci z giżyckiej prewencji patrolowali w nocy teren Giżycka. Około godz. 1.00 na ulicy Warszawskiej zauważyli kierującego oplem, który na widok radiowozu zwalniał i rozglądał się. Policjanci udali się za oplem. Kierowca prowadził auto niepewnie, zwalniał i przyśpieszał. Na ulicy Olsztyńskiej policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą siedziała kobieta, która przewoziła dwoje pasażerów. Funkcjonariusze od razu wyczuli alkohol od kierującej autem. Wstępne badanie urządzeniem „iblow” wskazało wynik – dioda czerwona. Dodatkowo okazało się, że kobieta wcale nie posiada uprawnień do kierowania. 28 – latka została zatrzymana i przewieziona do jednostki policji, gdzie sprawdzono jej stan trzeźwości. Wynik wskazał, że miała ponad 1 promil alkoholu.

Samochód trafił do wskazanej osoby. 28 – lata niebawem usłyszy zarzuty za kierowanie samochodem w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat, kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *