WĘGORZEWO: Zamiast opieki zafundował matce piekło – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Zamiast opieki zafundował matce piekło

0

Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 44-letniemu mężczyźnie za znęcanie się nad matką. Mieszkaniec Węgorzewa wszczynał awantury, wyzywał, wyganiał z domu, zakłócał spoczynek nocny i groził pozbawieniem życia. W poniedziałek [16.10.2023] Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia mieszkania, zakazu zbliżania się i dozoru policji.

Od maja tego roku 44-latek miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoja matką. Kryminalni ustalili, że do aktu przemocy dochodziło, gdy mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wtedy to mieszkaniec Węgorzewa wszczynał awantury, wyzywał kobietę, szarpał za ubrania, wyganiał z domu, zakłócał spoczynek nocny i groził pozbawieniem życia. Syn wiele razy powtarzał matce, że dopiero kilka metrów pod ziemią będzie miała spokój.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o znęcaniu od zgłaszającej oraz wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej. W związku z powyższym prokurator zastosował wobec 44–latka nakaz opuszczenia mieszania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz  policyjny dozór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *