GÓROWO IŁAWECKIE: Na widok policji zachowywali się nerwowo – mieli 140 gram narkotyków – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Na widok policji zachowywali się nerwowo – mieli 140 gram narkotyków

0

Policjanci w trakcie służby podejmują szereg interwencji. Są to czynności wcześniej zaplanowane, ale też zlecane w czasie służby przez dyżurnego. Nie brakuje też interwencji podejmowanych z własnej inicjatywy policjantów. Uwagę funkcjonariuszy może przykuć na pozór nieszczególne zachowanie, niezauważane przez osoby postronne. Można powiedzieć, że to pewien rodzaj intuicji mundurowych, przeczucie popychające ich do działania właśnie w tym czasie i miejscu. W ten właśnie sposób można wytłumaczyć zatrzymanie dwóch 22 – latków, przy których policjanci znaleźli ponad 140 gramów narkotyków.

We wtorek, (17.10.23r.), policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim jak zawsze patrolowali ulice miasta dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Przed godz. 20:00 ich uwagę przykuli dwaj młodzi mężczyźni, którzy widząc radiowóz wyraźnie się zdenerwowali. Dla policjantów był to jasny sygnał do działania. Podjęte czynności wobec mieszkańców Górowa Iławeckiego doprowadziły do ujawnienia przy nich kilku zawiniątek z substancjami, których wygląd i zapach wskazywały, że to narkotyki. Policjanci zatrzymali dwóch 22 – latków. Jeden z nich miał nieznaczną ilość suszu roślinnego, kolejny prawie 140 gramów różnych środków. Badanie zabezpieczonych substancji wskazało, że jest to marihuana, amfetamina, i psychodeliczna substancja psychoaktywna o nazwie 2C – B.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnych celi. W środę, (18.10.23r.) zostali przesłuchani.

Zabezpieczone substancje zostaną przesłane do laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostaną poddane analizie. Policjanci wrócą do tej sprawy po otrzymaniu wyników ekspertyzy. Posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *