GIŻYCKO: 38-latek ukarany mandatem za fałszywy alarm – Magna Masuria

GIŻYCKO: 38-latek ukarany mandatem za fałszywy alarm

0

38 – latek zadzwonił na numer alarmowy 112 twierdząc, że jest pożar na piętrze budynku. Do pomocy zostało zadysponowanych 6 wozów strażackich, 3 karetki pogotowia oraz patrol policji. Okazało się, że był to fałszywy alarm. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi, a następnie ukarany mandatem karnym.

W sobotę (09. 04. 2022 r.) o godz. 22:35 dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony, że na numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 zadzwonił mężczyzna, który zawiadomił o pożarze na piętrze budynku gdzie ma znajdować się kilka osób. Do pożaru miło dojść w budynku wielorodzinnym przy jednej z giżyckich ulic. Mężczyzna twierdził również, że pomaga wynosić osoby poszkodowane. Na miejsce zostało zadysponowanych 6 wozów strażackich, 3 karetki pogotowia oraz policja. Po dotarciu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że pod wskazanym adresem nie było żadnego pożaru. Policjanci szybko ustalili dane mężczyzny, który wywołał fałszywy alarm. Wpadł w ręce mundurowych niedługo po tym zgłoszeniu. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Giżycka, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali go i doprowadzili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł za wywołanie fałszywego alarmu. Został również ukarany 500 zł mandatem za wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy podczas legitymowania co do swoich danych osobowych.

Pamiętajmy, że używanie numerów alarmowych do błahych spraw lub dla ,,żartów’’ może doprowadzić do tego, że służby nie będą mogły pomóc w danej chwili osobie naprawdę potrzebującej pomocy, dlatego policjanci przypominają i apelują, że z numerów alarmowych należy korzystać z rozwagą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *