WĘGORZEWO: Dzięki obywatelskiej postawie zatrzymano pijanych kierowców – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Dzięki obywatelskiej postawie zatrzymano pijanych kierowców

0

Współpraca policjantów z obywatelami po raz kolejny zaowocowała zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach. Właściwa reakcja dwóch uczestników dróg pozwoliła wyeliminować nieodpowiedzialnych kierowców. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek (08.04.2022r.) Około godzi. 10:00 oficer dyżurny policji otrzymał informację, że zgłaszający zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Uwagę mężczyzny zwrócił tor jazdy volkswagena, pojazd poruszał się całą szerokością drogi. Kiedy zjechał na zatoczkę autobusową i zgłaszający wyczuł zapach alkoholu to zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. Mundurowi na miejscu sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca gminy Węgorzewo. Okazało się, że 57-latek miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak sam oświadczył funkcjonariuszom, ma problem z alkoholem.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło następnego dnia (09.04.2022r.). Tym razem oficer dyżurny został powiadomiony o tym,  że kierowca mercedesa jedzie od prawej do lewej. Dyżurny natychmiast  przekazał tą informację  patrolowi ruchu drogowego. Po krótkim czasie policjanci zatrzymali opisany pojazd. Za kierownicą siedział 41-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Węgorzewo miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. 41-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że wypił kilka piw przy pracach  domowych i nie spodziewał się takiego wyniku. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny kierowca za swoje naganne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia, zakaz kierowania i minimum 5000 złotych grzywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *