GIŻYCKO: 60-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad rodziną – Magna Masuria

GIŻYCKO: 60-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad rodziną

0

obrazek poglądowy

Policjanci zatrzymali 60-latka, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec byłej żony i córki oraz kierowanie wobec nich gróźb pozbawienia życia oraz podpaleniem domu i samochodu. Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres najbliższych 2 miesięcy. Przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Jak ustalili policjanci w toku postępowania podejrzany 60 – latek w okresie od września 2023 roku do 30 kwietnia 2024 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad byłą żoną i córką. Do znęcania dochodziło najczęściej, kiedy podejrzany był pod wpływem alkoholu. Wszczynał wtedy awantury domowe, w trakcie których wyzywał żonę i córkę słowami wulgarnymi, poniżał je, wyganiał z domu, popychał, szarpał, zakłócał spoczynek nocny, groził spaleniem domu oraz samochodu oraz tym, że pozbawi ich życia. Wypowiadając te groźby, wymachiwał trzymanym w reku nożem. Jak ustalono 60-latek był już uprzednio karany za znęcanie się nad rodziną, za które to przestępstwo odbył karę co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności.

W dniu 3 maja 2024 roku Sąd Rejonowy w Giżycku, na wniosek Prokuratury, zastosował wobec 60 – latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za zarzucane przestępstwo znęcania się popełnione w warunkach recydywy grozi podejrzanemu kara nawet 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *