GIŻYCKO: Bajkowe klimaty z bogatej twórczości Disneya dla dzieci i dorosłych – Magna Masuria

GIŻYCKO: Bajkowe klimaty z bogatej twórczości Disneya dla dzieci i dorosłych

0

Koncert bajkowy „Nie bój się marzyć” to najnowsza propozycja Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji, którego pomysłodawczynią jest instruktorka Barbara Somionka. 30 maja odbyła się jego premiera połączona z degustacją okolicznościowego sześciokilogramowego tortu, a łącznie zostało wystawionych aż 10 spektakli adresowanych do rodziców wykonawców, osób dorosłych, uczniów szkół podstawowych z Kruklanek, Staświn, Bystrego, Upałt, Spytkowa, Wilkas i giżyckiej „7” oraz dzieci z przedszkoli z Miłek, Rynu i giżyckich Koralika i Bajki. Obejrzało je prawie tysiąc osób.

Uroczy spektakl w całości oparty jest na twórczości Walta Disneya, legendy animacji i filmu, wykorzystywanej na rynku już od 100 lat. Piosenki zostały dobrane pod kątem osobowości i charakteru ich odtwórczyń, a pochodzą z bajek „Królewna Śnieżka”, „Pocahontas”, „Merida Waleczna”, „Mulan”, „Mała Syrenka”, „Vaiana”, „Roszpunka” i „Kraina lodu”. Wokalistki z GOKiR wykazały się dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością regularnie przychodząc od ponad miesiąca na próby. Wspaniałe wykonanie, piękne bajkowe stroje oraz scenografia zrobiły na wszystkich odbiorcach wielkie wrażenie. W trakcie koncertów zbierane były środki na organizację warsztatów wokalno-artystycznych dla dzieci uczęszczających do GOKiR-u. 
– Zauważyliśmy, że nasi podopieczni po okresie pandemii zamknęli się w obie, stąd pomysł, aby mimo wszelkich przeciwności mogli spełniać swoje marzenia, co jest właśnie mottem spektaklu – twierdzi Barbara Somionka. – Podziękowania za współudział w przygotowaniach składamy na ręce Małgorzaty Futery, Magdy Zaniewskiej i Emilii Czerwińskiej, nieocenionej Lucie Diblikovej i Józefa Nacewicza, który spędził wiele czasu na montażu odtwarzanych w trakcie koncertu filmów. 

źródło: UG Giżycko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *