GIŻYCKO: Bezdomni mogą liczyć na pomoc policjantów – Magna Masuria

GIŻYCKO: Bezdomni mogą liczyć na pomoc policjantów

0

Od początku zimy giżyccy stróże prawa pomagają bezdomnym, którzy ze względu na panujące niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze prowadzą działania, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

Podczas działań dzielnicowi dokonują sprawdzeń miejsc, gdzie osoby bezdomne mogą przebywać, grupować się lub szukać schronienia przed niesprzyjającą aurą. Mundurowi zachęcają napotkane osoby bezdomne do przeniesienia się na czas zimowy do noclegowni i schronisk. Informują o zagrożeniach oraz przekazują informacje na temat instytucji w których mogą otrzymać pomoc.

Na wychłodzenie organizmu również narażone są osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu. Jeżeli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy i ewentualnie powiadomić policję lub pomoc społeczną.

Policjanci apelują!!! Pamiętajmy o innych ludziach, którzy potrzebują pomocy i reagujmy, gdy zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu. Jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997, pogotowiu ratunkowemu – 999, Wojewódzkiemu Centrum Powiadamiania Ratunkowego – 112, bądź też zadzwońmy pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego 800 165 320

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *